Skip to main content

Gears of War 3 se stereoskopickým 3D

Ale v nižším rozlišení, než umí PS3.

Epic na londýnské předváděčce pro novináře oznámil, že Gears of War 3 budou podporovat hraní ve stereoskopickém 3D.

"Ptali jsme se sami sebe, zda to dokážeme, a došlo nám, že tuhle funkci ve hře nechceme postrádat. Vždyť na prvním díle Gears of War lidé dlouho demonstrovali tehdy začínající HD technologii," řekl Eurogameru výkonný producent Rod Fergusson.

Na Xboxu 360 už stereoskopické 3D podporuje Crysis 2 nebo Call of Duty: Black Ops, i když samotná konzole neumí produkovat plný 3D obraz dle standardu HDMI 1.4 v rozlišení 1280x1470. Narozdíl od konkurenčního PlayStationu 3 vytváří jen dva různé obrazy, které uskrovní do jednoho bufferu o velikosti 720p.

Stejně to bude i s Gears of War 3, kvůli čemuž bude hra poběží v nižším rozlišení. "V některých je trochu hranatější, ale nejde o moc velký rozdíl. Místo plného 720p máte něco přes pět set pixelů," řekl Ferguson.

Jedním z důvodů prý je, že Epic se pro podporu stereoskopického 3D rozhodl na poslední chvíli - kdyby si dopředu řekl, že chce udělat 3D hru, musela by vznikat úplně jinou cestou.

Ferguson také potvrdil zprávu, kterou Eurogamer přinesl v květnu tohoto roku. "V příštím vývojářském kitu XDK bude obsažená podpora pro kvalitnější 3D, které už bude umět produkovat jeden 720p obraz pro každé oko."

Tahle funkce se ale jen stěží rozjede předtím, než Gears of War 3 vyjdou 20. září.

Read this next