Skip to main content

GOG.com říká: DRM způsobuje pirátství

Chystají velkou novinku na čtvrtek.

Server GOG.com, který nabízí ke stažení staré PC hry bez jakékoliv DRM ochrany, se zase do protipirátských ochran pěkně opřel.

Lukasz Kukawski, PR a marketingový ředitel Good Old Games řekl, že DRM ochrany ve skutečnosti způsobují pirátství. A vůbec mu nezabraňují.

"To, co řeknu, není v herním průmyslu vůbec populární," řekl Kukawski v rozhovoru pro server Bit-gamer.net. "Ale podle mého názoru DRM nutí lidi pirátit hry, než aby jim v tom bránilo. Chtěli byste dát 50 dolarů za hru, která vám na počítač nainstaluje malware nebo byste museli být neustále online a hra vám spadne pokaždé, když nemáte stabilní připojení? Nebo si prostě stáhnete na tu hru crack a máte po starostech?"

Podle jeho slov to dokonce došlo do tak absurdních rozměrů, že si zákazník koupí originální hru, ale přesto si do ní nahraje crack, aby se vyhnul problémům s DRM. "Takové lidi znám. Koupí si originální hru, ale pak hrají její pirátskou verzi zbavenou DRM. Tak by to být nemělo. Je třeba se k zákazníkům chovat s respektem a oni vám ho vrátí."

Na GOG.com bude také k dostání očekávané RPG Zaklínač 2, který bude stejně jako všechny tituly na tomto serveru bez jakékoliv DRM ochrany. "Je to dost riskantní čin, ale věříme, že bude znamenat obrovský úspěch, který pak otevře oči i ostatním."

Server GOG.com také chystá na čtvrtek velkou tiskovou konferenci, na které mají odhalit nějaké novinky na tomto oblíbeném serveru. Co to ale bude, na to si musíme počkat.

Read this next