Skip to main content

Homefront už jde v USA do slev

První den se prodalo 375 tisíc kusů.

Skoro to vypadá, jakoby na Homefrontu závisela budoucnost vydavatele THQ. Už včera jsme psali, jak se po jen lehce nadprůměrných recenzích hluboko propadly jejich akcie, ale zoufalými PR akcemi se snažili dalším propadům zamezit. A snaží se pořád. Prozradili totiž, kolik kusů hry se prodalo první den v USA.

Jenom ve Spojených státech prodali 375 000 kusů hry, což rozhodně není málo. Ovšem když to dáme do kontextu například s Call of Duty: Black Ops, kterého se prodalo první den 5,6 milionů kusů, zase tak velkolepě to nevypadá. Homefront se ovšem ještě nezačal prodávat v dalších regionech včetně Evropy, takže na tom ve výsledku možná nebude zase tak špatně a minimálně ten půlmilion asi udá. THQ už dříve prozradilo, že musí prodat alespoň 2 miliony kusů, aby se jim zaplatily náklady.

Zatímco ale THQ vydává tiskové zprávy o tom, jak přidávají multiplayerové servery, protože je o ně obrovský zájem a všichni chtějí hrát online, největší američtí prodejci začali hru jen den po vydání zlevňovat - a to dokonce o 20 dolarů. Walmart i Amazon teď hru prodávají za 41,96 dolarů, což je v přepočtu nějakých 735 korun za konzolovou verzi. Zdá se, že velcí prodejci nemají v Homefront už tolik důvěru a bojí se, aby jim nezůstalo na skladech tisíce neprodejných kusů.

Read this next