Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak to je s xboxovou verzí Risen?

Týká se posun i Evropy, nebo ne?

Tisková zpráva německého vydavatele Deep Silver před pár dny ohlásila, že PC verze očekávaného RPG Risen je dokončena a že platí ten avizovaný 2. říjen. Jedním dechem dodala, že na Xboxu 360 se v USA tato hra objeví až na jaře.

Toto nejasné vyjádření PR agentury se dalo chápat všelijak. Třeba tak, že konzolová verze v Evropě nemá vydavatele, nebo že dorazí s mírným zpožděním, když se za nyní hotovou uvádí jen ta PCčková. Případně že to může dopadnout podobně jako s ArmA 2, kdy engine původně z osobního počítače trvá na Xboxu 360 déle zprovoznit (pokud tedy vůbec).

Jaké bylo ale překvapení, když na blogu při oficiální stránce se v kontrastu s tiskovkou píše o dokončení jak PC, tak i té X360 verze. Obě jsou prý nyní v lisovně, aby mohly přistát na evropských pultech začátkem října, což tvrdí i německý obchod Amazon.

Vše vzápětí vysvětlil pracovník Deep Silver, který potvrdil, že jediné zdržení se týká xboxové verze Risen pro Severní Ameriku. Důvodem má být čekání na opadnutí vlivu ekonomické krize a taktické načasování. Všechny potřebné certifikáty přitom již hra má a jinak by nic nebránilo jejímu poslání do výroby. Na každý pád, u nás Cenega xboxovou verzi distribuovat nebude, tudíž zájemci jsou odkázáni na zdroje z dovozu.

Otázkou zůstává, jak to bude s českou PC verzí Risen od Cenegy Czech. Podle informací Eurogamer.cz určitě nebude venku v den světové premiéry. Kvůli hrozícímu nestihnutí ani konce října je možné, že se bude řešit až dodatečným CD s překladem. Oficiální zpráva na toto téma se očekává v řádu dnů...

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Risen

Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments