Skip to main content

Stahujte češtinu pro Risen

Je to zatím pouze beta nebo už finálka?

V návaznosti na včerejší obrázky dnes distributor Cenega Czech vydal dodatečný český překlad RPGčka Risen. Najdete ho schovaný na druhé stránce sekce patche na stránkách Cenegy.

Archiv má necelých 60 megabajtů a jeho dostání do hry je složitější, protože se "hádá" instalátor s patchem. Postup by proto měl být: nejprve základní hra, pak čeština a až potom hotfix. Nebo odinstalovat hotfix, dát češtinu a pak hotfix.

Když lze hrát Risen v češtině tak relativně brzy, možná si teď kladete otázku, jestli to je finální verze lokalizace nebo pouze beta. Překladatelé se totiž nedávno čekatelů v anketě zeptali, jestli by raději brali možnost hrát v českém jazyce co nejdříve, i za cenu drobných chyb, nebo zda si počkají až na tip top vychytanou podobu překladu.

"Beta to určitě není, jedná se o verzi 1.0, kterou bychom chtěli během měsíce dvou aktualizovat," řekl Eurogameru vedoucí lokalzace Lumír Vaněk z Cenegy Czech. A dodal, že se rozhodně nemusíte bát, že by šlo o nějakou odfláklou podobu, je to stav překladu po třech kolech betatestu.

Podle některých zdrojů by asi v polovině listopadu měla vyjít kompletní česká verze s již zabudovaným překladem, ačkoli jiné informace toto popírají a hovoří jen o přiložení separátní češtiny k dosavadní PC verzi v angličtině.

Read this next