Skip to main content

Risen v češtině výrazně později

Zase jeden zpackaný start očekávané hry.

Eurogamer se dozvěděl nepotěšující informace ohledně uvedení RPG Risen v češtině. Tento nástupce série Gothic u nás bohužel nevyjde 2. října, jak se dosud plánovalo, nýbrž výrazně později. Zase jeden zpackaný start očekávané hry.

Protože distributor ještě neprovedl betatest překladu - pravděpodobně vzhledem k rozsahu lokalizace nebo ze souvisejících důvodů - objeví se na domácím trhu nejprve PC verze v originálním anglickém znění. Kdo by čekal, že tato činnost nebude nic složitého a že nezabere mnoho času, mýlí se.

Nestane se tak začátkem měsíce, ale anglická PC verze vyjde až v polovině října. Může za to, jako u Cenegy Czech už tradičně, čekání na překlad manuálu a krabičky. Ve vzduchu nicméně visí varianta, že manuál a krabice možná zůstanou v původní podobě, díky čemuž by snad zdržení oproti zbytku Evropy mohlo čítat pouze pár dnů, řekněme tak do 6. - 8. října.

Na každý pád, česká verze Risen má být hotova nejdříve v polovině listopadu, tedy až po vydání konkurenčního Dragon Age Origins od EA. Zatím není rozhodnuto, jestli půjde o druhou edici kompletně v češitně, nebo zda pouze o dodatečný patch s češtinou, který by dostali majitelé originální anglické verze zdarma dodatečně na CD, nebo ke stažení.

PR manažer Cenegy Czech na žádost o vyjádření v uplynulých dnech nereagoval nebo se neozval zpět. Přesné zdůvodnění odkladu české verze se proto dozvíme později, ale ani to nic nezmění na faktu, že Cenega zazdila potenciál jednoho z jejích hlavních trháků podzimu.

Read this next