Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Risen zakázán kvůli prostitutkám a trávě

Naštěstí jen u protinožců.

Po Falloutu 3, Silent Hill: Homecoming nebo Dark Sector, se další obětí přísné komise, která schvaluje vstup herních produktů na australský trh, stalo fantasy RPG Risen.

Přestože byla hra označena nejvyšším tamním dostupným věkovým doporučením, což jest pro starší 15 let, cenzoři se s tím nespokojili. Risen tak vystavili stopku a nesmí se u protinožců prodávat, půjčovat ani propagovat.

Ptáte se, co může být na Risen tak závadného až pobuřujícího? Australské komisi vadí podněcování k používání drog a sexuálních služeb.

"Hra obsahuje úkoly, které hráč může splnit snáze za využití prostitutek. Existuje tu kupříkladu situace, ve které hráč může odlákat strážného návštěvou nevěstince a zaplacením mu lehké dívky," cituje přesné příčiny výsledná zpráva hodnotící komise.

Té se nelíbí ani výskyt drogy s názvem Brugleweed, která je prý v dialozích často uváděna zkráceně coby weed, tedy konopí nebo tráva. Hráč, který ji vykouří, je pak navíc odměněn zkušenostními body.

Australský distributor se bude pokoušet hru upravit tak, aby tyto kritizované prvky nenabízela. Snad tyto důvody nezpůsobí problémy i v evropských zemích, kde by si weed určitě rádi vykouřili. Risen vyjde pro PC a X360 začátkem října.

Read this next