If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jaký je multiplayer v Modern Warfare 3?

Další únik informací?

Server Kotaku přišel s obsáhlým článkem, který poměrně detailně popisuje novinky, které by se měly objevit v multiplayeru Modern Warfare 3. Ačkoliv komunikační manažer Infinity Ward tvrdí, že spousta z těch informací je nepravdivých, je to právě Kotaku, které přineslo první informace o singeplayer kampani MW3, jež se ukázaly stoprocentně pravdivé.

Multiplayer by měl být podle zdroje Kotaku rozdělen na kooperativní Special Ops mapy a tradiční multiplayerové. Nečekejte žádný zombie mód, protože ten víceméně patří ke Call of Duty pouze, pokud jej zrovna vyvíjí Treyarch.

Special Ops budou obsahovat tradiční módy survival, horde a mission. Multiplayerových map by mělo být celkem 20, ale není jasné, zda budou všechny k dispozici hned na disku nebo některé budou součástí stahovatelných přídavků. Jak známe Activision, spíše půjde o tu druhou možnost.

Největší novinkou v multiplayeru by měli být takzvané Team Perks, což jsou perky, které může získat pouze celý tým tím, že bude spolupracovat. Mezi nimi by mělo být například Stopping Power (zvýší účinek kulek), Blast Shield (zatím není jasné), Health Regen (nějaký čas regenerace zdraví), Stun Protection (nebudete omráčeni při použití flash granátů).

Také by měly přibýt nové perky. Mezi nimi například:

Blind Eye: jste imunní vůči killstreakům - v pro verzi dokážete své launchery zaměřit rychleji a máte extra zranění proti vozidlům.

Assassin: jste imunní vůči UAV, termálním senzorům a senzorům srdce - u pro verze jste imunní také vůči CUAV, EMP a vaše jméno se neukazuje červeně, když na vás někdo míří.

Point Guard: Dvě asistence při zabití se vám počítají jako jedno zabití pro killstreak.

Dead Silence: Nevydáváte žádný zvuk.

Recon: Nejspíš získáte speciální radar pro lokalizaci nepřátel, ale tenhle perk zatím není jistý.

Přibýt do hry by měla také spousta killstreaků: EMP Grenade (vyřadí veškerou elektroniku v oblasti), Littlebird (malá ovladatelná helikoptéra), Precision Airstrike (vzdušný útok na oblast), Stealth bomber (přivolá B2 Spirit, aby bombardoval oblast vyznačenou hráčem), Remote Turret (ovladatelná útočná věž), Directional UAV (UAV, které se dá zaměřit na oblast a skenovat nepřátele), Remote Mortar (minometný tým se zoomovací kamerou), Airdrop Trap (seslání zásob s ukrytou náloží), Ammo Resupply (seslání zásob s náboji), Escort Airdrop (seslání zásob s ochranou), Specialist Strike Package (účel tohoto killstreaku zatím není znám).

Kotaku samo upozorňuje, že v multiplayeru se neustále něco mění, takže nejde o definitivní seznam věcí, které ve hře určitě budou. Jelikož vývojáři multiplayer upravují a balancují prakticky neustále, je dost možné, že některé perky a killstreaky ve finální hře nakonec nebudou, protože se neosvědčily v testování. Nebo naopak přibudou jiné.

Poměrně špatnou zprávou pro PC hráče Call of Duty nejspíš bude, že pro Modern Warfare 3 se neplánují dedikované servery. Ale ty ostatně hra nepodporuje už od Modern Warfare 2.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, PC, Nintendo DS

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments