Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Je to pravda. Řecký Assassins Creed Odyssey oficiálně potvrzen

Už letos na podzim.

Nejrychlejší oficiální potvrzení od úniku? Nebo to budeme brát naopak jako nejdéle utajený díl, který vydržel neprosáknout až týden a kousek do E3?

Tak či onak, UbiSoft v noci na dnešek nečekaně oficiálně oznámil Assassins Creed Odyssey (Alza.cz) s tím, že se o něm více dozvíme na veletrhu v Los Angeles.

Stalo se tak krátkým teaserem, v němž někdo někoho zkopne z útesu a na pozadí je středomořská krajina.

Kdyby snad někdo pochyboval o zasazení do starověkého Řecka, po prozkoumání oficiálního loga hry už nebude. Je v něm totiž typická Sparťanská přilba:

Watch on YouTube

Všemu předcházelo včerejší nalezní klíčenky francouzským webem JeuxVideo-Live, která jako první vyzradila název hry a měla to samé logo. Aneb nějaký distributor merchandise neuhlídal zaměstnance, kteří ji rozesílali do obchodů po celém světě. Stejně jako tričko s tímhle logem.

Kotaku prý zaslechlo o zasazení do Řecka už v lednu, ostatně psali jsme o tom též zde i na základě jiných zdrojů.

Assassins Creed Odyssey má být dle těchto spekulací drastičtějším odklonem od staré série než Origins. Ze hry se totiž ještě více stane RPG ve stylu Zaklínače, když přibudou nové možnosti výběru odpovědí v dialozích. Krom toho si budete moci poprvé zvolit, zda hrát za muže či ženu, ačkoli nepůjde o Bayeka, nýbrž nové postavy.

Internetem se jinak šíří spousta podvrhů ve formě údajných detailů o hře (období během Flaviovská dynastie, boj s mytologickými kreaturami, průzkum kobek s více šplháním, návrat kouřových bomb a kola pro výběr zbraní, více craftování, opět schovávání se v davu, více možností přizpůsobení než v Unity), leč často smyšlených, takže zatím zůstaneme u vyřčeného a už jistého důrazu na námořní bitvy.

Celé toto oznámení od UbiSoftu je poněkud překvapením, protože se spíš mělo za to, že letošní podzim Assassin vynechá a že tou velkou hrou v jeho aktuálním fiskálním roce má být spíš Splinter Cell. Odyssey i dle Kotaku přijde před těmito Vánocemi (nejpozději do 31. března 2019), tedy pouhý rok po úspěšných Origins z Egypta, čímž se série po předešlé pauze vrátí k pravidelnému ročnímu cyklu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Assassin's Creed Odyssey

PS4, Xbox One, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments