If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kontroverzní prezident Activision Blizzard zdůvodňuje prodej úplně jinak než sexuálními skandály

Dostane vskutku zlatý padák.

Řídí společnost neuvěřitelných 30 let, už od roku 1991, a dokázal z ní udělat giganta, který přiměl Microsoft k rekordní akvizici, takže rozhodně není neschopný. Zároveň se ale zdá být všehoschopným, jak dokazovaly četné výpovědi bývalých zaměstnanců, dle nichž zametal pod koberec například znásilnění na firemním večírku, obtěžoval mnoho spolupracovnic, letušku v soukromém tryskáči a přikryl jiné kauzy před zbytkem členů představenstva.

Prezident Activision Blizzard, Bobby Kotick, zatím odmítl říct, zda v práci setrvá po formálním dokončení akvizice plánovaném na léto 2023. Puoze k tomu utrousil, že bude k dispozici, jak ho zrovna budou potřebovat. Analytici to považují za jasné sdělení mezi řádky, že příští léto nejspíš skončí, byť oficiálně to nikdo neřekl.

Pokud sedí informace o tom, kolik vlastní procent akcií, měl by odejít se vskutku zlatým padákem v hodnotě přes 350 milionů amerických dolarů. A když by ho snad Microsoft vyšoupl z pozice proti jeho vůli a bez pádného důvodu někdy během příštích dvanácti měsíců, dostal by dokonce odškodné 290 milionů dolarů.

Pozoruhodné je ovšem zdůvodnění od samotného Koticka, proč vlastně k prodeji problémy zmítané firmy svolil. A mnozí z branže za to jsou Microsoftu vděční, že se díky jeho penězům zbaví takové osoby.

Dle zvěstí se tomu Kotick údajně nejprve bránil, když ho Microsoft s tímto nápadem nezávazně oslovil už loni v listopadu, ale pak sám sondoval napříč trhem, zda by náhodou od někoho nemohl obdržet vyšší částku, zjistil Bloomberg.

Zřejmé je z jeho slov jedno: Nechce, aby se nakonec zapsal do historie jako někdo, kdo byl donucen prodat firmu kvůli mnoha neřešeným skandálům. Kotick v interview pro VentureBeat přišel s úplně jiným zdůvodněním tohoto kroku, aby zakryl skutečné příčiny, jak je vnímají prakticky všichni ostatní:

"To, co ovlivnilo hodnotu našich akcií, byly hlavně odklady Diablo 4 a Overwatch 2 na 2023. Dále si pak lidé všimli, že Call of Duty Vanguard se neprodává tak báječně jako předešlé díly. Hodnota akcií jde vždy nahoru a dolu z řady rozličných důvodů. Nebylo to jen kvůli vyšetřování od kalifornských úřadů či článku na Wall Street Journal."

Kotick se domnívá, že 95 dolarů za akcii je bezvadný obchod pro všechny akcionáře Activision Blizzard, o čemž prý není sporu.

Comments