If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Call of Duty Vanguard prosincovou jedničkou, ale meziročně spadlo o třetinu

Výsledky z USA a Británie.

Shodou náhod prakticky souběžně, co Microsoft oznámil svou velkou akvizici, došlo ke zveřejnění posledních oficiálních dat prodejnosti her a konzolí od amerického auditora NPD.

Vyplývá z něj, že Call of Duty: Vanguard bylo v USA nejprodávanější hrou za prosinec 2021. Z konzolí bylo nejvíce žádané Nintendo Switch, ale v dolarových tržbách za hardware na tom bylo stejně jako PlayStation 5.

Druhou nejžádanější hrou minulého měsíce bylo Halo Infinite (to bylo i číslem jedna mezi sledovanými tituly na PC). Pak je následoval Pokémon, Madden NFL 22, Battlefield 2042, Mario Kart 8, Spider-Man: Miles Morales a NBA 2K22. Kompletní žebříčky zde.

Call of Duty sice může hřát u srdce nevídaný rekord, že nějaká hra z této série byla v prosinci nejprodávanější už třínáctým rokem v kuse.

Z Velké Británie totiž přišly nepřející údaje, které staví na meziročním srovnání odbytu.

Poslední díl Vanguard měl podle nich o 36 procent horší odbyt, než jak tomu bylo před rokem u Call of Duty: Cold War za stejné období na stejném trhu. Koresponduje to s dřívějšími zvěstmi, že tento díl byl nejméně úspěšný ze všech v moderní éře.

Activision Blizzard přesto mohou být spokojeni, když Vanguard byl i takto druhou nejvíce frčící hrou v Británii, nestačil pouze na FIFA 22 od EA.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Call of Duty: Vanguard

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments