If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Call of Duty Modern Warfare 2 bude na novém enginu

První oficiální info také o Warzone 2.

Insider Tom Henderson se nepletl, když vábil, že v řádu hodin bude něco ohlášeno k Call of Duty, jehož poslední díl Vanguard prodejně zklamal.

Activision Blizzard uspořádali tiskovou konferenci pro média a tvůrce obsahu, kde nastínili první detaily ke dvěma novým hrám z této série.

Šéf studia Infinity Ward Pat Kelly řekl, že by každému mělo být více než jasné, že dělají na pokračování Modern Warfare z roku 2019, když se prodalo 30 milionu kusů.

Letos na podzim skutečně vycházející Modern Warfare 2 bude postaveno na zbrusu novém enginu, na němž prý studio pracovalo řadu let. Cílem je prý vylepšit zážitek na všech platformách.

Nový engine MW2 bude i základem pro "nový Warzone zážitek", který je prý vystavěn od nuly paralelně s MW2, což umožní mnohem hladčí integraci obou her - po letech problémů s pokusy o to samé u jiných titulů.

Call of Duty Warzone 2 bude dle tvůrců "masivní evolucí Battle Royale", která nabídne neuvěřitelně ambiciózní sandboxový režim. Oficiálně to ještě není jisté, ale dle všeho půjde o ten DMZ mód inspirovaný hrami typu Escape From Tarkov. Je to jakýsi menší Battle Royale, kde máte možnost sbírat zbraně, ale ztratíte veškerý pokrok, když zemřete (něco jako v raidech v současném Escape From Tarkov).

Na vývoji spolupracují Raven Software, ale ani oni zatím neřekli, na kdy tato F2P odbočka cílí, ani na jaké platformy (dříve se spekulovalo o vynechání starých konzolí). Jen zaznělo, že Warzone 2 dorazí někdy souběžně s MW2. Zazněl jinak slib, že se nezanevře ani na první Warzone, kde se prý během roku musí opravit řada rozbitých věcí, které nezvládli a nejsou s tím spokojeni.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Call of Duty: Vanguard

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments