If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příliš agilní belgický obchod varuje cedulkou zákazníky před koupí PS5

Kvůli Call of Duty.

Z pohledu člověka, který se skvěle orientuje v herní branži, to působí až komicky. My víme, že se zase tolik nestalo (resp. neprojeví se to v praxi dříve než za pár let), že Sony má spoustu vlastních studií a exkluzivních značek, a že na PlayStation stále bude co dobrého hrát, takže není důvod k panice.

Nicméně příležitostní hráči, kteří oboru příliš nerozumí a typicky si koupí pouze pár her ročně jako FIFA, Need for Speed či Call of Duty, to mohou vnímat odlišně. Právě na ně byla cílena tato aktivita, protože o dané události a souvislostech ještě nemuseli nic zaslechnout.

Belgický řetězec supermarketů Cora byl příliš agilní, když iniciativně umístil varovnou cedulku v sekci s příslušenstvím pro PlayStation od Sony. Působí oficiálně, protože je na papíře s logem obchodu, nikoli jen jako nějaký podvrh.

Napsal tam výslovně toto: "Upozornění pro hráče: Microsoft koupil Activision! Vyberte si svou herní mašinku velmi pečlivě (Call of Duty)."

Obchod, který má desítky prodejen i ve Francii, Rumumunsku či Lucembursku, tím samozřejmě narážel na nedávnou akvizici, díky níž přešla práva na Call of Duty pod Microsoft. Chtěl tím zákazníkům sdělit, ať koupi PS5 zváží, když by si na ní už nemuseli zahrát příští díly Call of Duty.

Každopádně z ze zdrojů Bloombergu nedávno prosáklo, že existují smlouvy, podle nichž ještě příští tři díly série musejí vyjít povinně i na PS5, takže to zase tak horké nebude, jak to může z cedulky vypadat.

Vyfotil ji uživatel Twitteru s přezdívkou Hazzadorgamin.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Vanguard

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments