If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Měsíční poplatky za Call of Duty jsou tu

Trailer ze služby Elite za nadstandardní obsah.

Bobby Kotick, šéf Activision Blizzard, se dušoval, že za Call of Duty se nikdy nebude měsíčně platit. Do budoucna to pravda bude i nebude, záleží na vašem způsobu výkladu této věty. Wall Street Journal se totiž s půldenním předstihem oproti ostatním médiím objevil obsáhlý článek, který blíže představil Call of Duty Elite - měsíčně placenou službu, která bude poskytovat nadstandardní obsah nejen pro Modern Warfare 3, ale také pro budoucí hry této FPS série. Potvrdilo se tak to, co víme od začátku května.

Pokud budete členy CoD Elite, dostanete přístup například k multiplayerovým mapám (to, co dosud bylo jako jednorázově placené DLC), které nebudou na disku se hrou, což by mohlo být pro nadšené MP hráče velké lákadlo. Co ještě tato služba nabídne? Například podrobné statistiky pomocí nástrojů, které se prý používají například při odkupování a prodeji akcií. Tyto nástroje budou podrobně analyzovat vaši hru a dozvíte se například, která zbraň je ve vašem případě nejúčinnější proti nepřátelům.

Část služby Call of Duty Elite by měla být zdarma. Ta například nabídne sociální funkce podobné Facebooku, kde se budete moct setkávat s dalšími online hráči.

A kolik se tedy bude za CoD Elite platit? Activision v článku ve Wall Street Journal tvrdí, že ještě nejsou pevně rozhodnuti, ale částka by se měla pohybovat někde kolem hranice ostatních podobných placených služeb jako je například streamovaná videopůjčovna Netflix. Ta má měsíční poplatek 7.99 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 140 Kč.

Bobby Kotick v článku upozorňuje, že měsíční poplatky za tuto službu museli udělat, protože měli s tímto projektem velké investice, které by se jim prý nevyplatily. A říká, že si nemyslí, že by měsíční poplatky hráče Call of Duty nějak zvlášť rozezlili. Ostatně, klasický multiplayer bude ve hře stále zdarma, stejně jako dosud.

Update: Na internetu se objevilo video z představení Call of Duty: Elite. Zajímavé na něm je, že jako podkres tam hrají Rolling Stones, což je nejdražší muzika, kterou lze licencovat. Activision prostě nemusí šetřit. Více podrobností o fungování a nabídky CoD Elite přineseme dnes večer.

Představení služby Call of Duty: Elite

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Call of Duty: Modern Warfare 3

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, PC, Nintendo DS

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments