Skip to main content

Microsoft, Activision, Nvidia, EA a další zastavují prodeje svých produktů v Rusku

Nová vlna sankcí i v The New World. A co Epic?

V minulých dnech se objevily první vlaštovky, jako digitálka Gran Turismo 7, CD Projekt, Bloober Team, týmy z FIFA a NHL, vyhazov z Wargaming.net, pozastavení STALKER 2 či charitativní DLC od Bohemia Interactive a od SCS Software.

Nyní se k bojkotu Ruska z herního světa přidaly další velké společnosti:

Microsoft přestává prodávat své nové produkty a služby v této zemi, která provedla invazi na Ukrajinu, jak uvedl na své stránce - nicméně ta nedávná výzva ukrajinské vlády nebyla vyslyšena kompletně, protože ruské hráče aktivní na Xbox Live (zatím) neodřízl.

Amazon Games zastavili chystanou lokalizaci úspěšné onlinovky The New World do ruštiny, řekl jejich viceprezident pro TechRadar Gaming.

Electronic Arts přestávají prodávat veškeré své tituly, obsah a balíčky virtuálních měn jak pro Rusko, tak Bělorusko. Platí to pro ruskou verzi Originu, aplikaci EA či zabudované obchody ve hrách. Později mají být dány pryč digitální verze EA her i z ruských verzí obchodů Microsoftu a Sony.

Prodávat do Ruska nebude ani Nvidia, což se má týkat všech produktů - navázala tak na AMD či Intel.

Podporu Ukrajině obdobným způsobem vyjadřují také Activision Blizzard, když nebudou své tituly prodávat v Rusku, dokud se bude odehrávat válečný konflikt. Krom toho společnost přidá dvojnásobek peněz ke každému příspěvku od svých zaměstnanců. Zatím se takto vybralo přes 300 tisíc dolarů.

S vášnivou reakcí se setkalo oznámení agregátoru recenzí OpenCritic, že už nebude uvádět hodnocení od ruských médií (tweet byl proto později smazán).

Epic Games se nechal slyšet, že přerušuje obchodní styky s Ruskem v jeho hrách, ale nebude blokovat přístup do her, "protože svobodný svět by měl nechat otevřené všechny způsoby dialogu".

Read this next