Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Měkký reboot Silent Hill do měsíce?

Ale Konami to tak nevidí.

Jaro je vždy úrodným obdobím na různé zaručené spekulace o nadcházejících odhaleních v souvislosti s výstavou E3, která se ale letos nekoná.

Čím dál více insiderů, včetně řady respektovaných (např. DuskGolem) poslední dny zaslechlo a reportovalo, že bychom brzy měli slyšet něco o návratu hororové série Silent Hill pro PlayStation 5. Údajně se tak má stát už někdy během května.

Prý půjde o jakýsi měkký reboot, něco jako u toho Batmana. Hra nemá mít žádný podtitul, aby bylo jasné, že to je restart série, přístupný i úplným nováčkům, kteří neznají dřívější souvislosti.

V čem se zdroje neshodují, je to, kdo za vývojem stojí. Dle některých bylo na základě dohody s držitelem práv (Konami) pověřeno tvorbou přímo studio Sony Japan, což by znamenalo, že asi půjde o vlajkovou exkluzivitu pro PS5 a že se o hře dozvíme až v oficiálním odkrytí her od Sony.

Jiné spekulace zase tvrdí, že se má rodit ještě druhý projekt Silent Hills (oživení toho před lety zrušeného) nebo že vše kutí přímo v Konami bývalí členové tzv. týmu Silent či Project Siren. Tahle práce prý byla nabídnuta i Hideo Kojimovi, ale ten z řady historických důvodů a negativních zkušeností s tímto vydavatelem odmítl.

Problém je v tom, že už koncem března zástupce amerického Konami oficiálně prohlásil, že se tato šuškanda nezakládá na pravdě a že žádné partnerství se Sony ohledně Silent Hill nemají.

"Neříkám tím automaticky, že s touto sérií navždy končíme, ale není to tak, jak se psalo na Rely on Horror. Uvědomuji si, že to není vyjádření, které by fandové série rádi slyšeli".

Možná jen zaměstnanci Konami USA nejsou obeznámeni se záměry japonské centrály...?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Silent Hill

PS1

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments