Skip to main content

Modern Warfare 3 překonalo rekordy zábavního průmyslu

Oslíčku, otřes se.

Nepřekvapivá zpráva k nám dorazila z tiskového ústředí Activisionu - Call of Duty: Modern Warfare 3 prodalo za prvních 24 hodin přes 6,5 milionu kusů a vygenerovalo tak přes 400 milionů dolarů v příjmech. A to pouze ze dvou zemí - z Ameriky a Anglie.

Data pochází z Activisionu, který se odkazuje na společnost Charttrack a informace z obchodů.

Podobně jako se každý další datadisk pro World of WarCraft stane nejrychleji prodávanou PC hrou všech dob, stává se i každé další Call of Duty tím největším startem zábavního produktu na světě. Nejen ve hrách, ale naskrz všemi médii a oblastmi zábavy.

Modern Warfare 3 tak překonalo loňské Black Ops, které generovalo za prvních 24 hodin zhruba 360 milionů dolarů a Modern Warfare 2, které v roce 2009 generovalo zhruba 310 milionů dolarů.

"Věříme, že start Call of Duty: Modern Warfare 3 je největším startem všech dob v celém zábavním průmyslu, bez ohledu na médium a tohoto rekordu jsme dosáhli pouze ze dvou teritorií. Mimo Call of Duty neexistovala nikdy žádná zábavní značka, která by překonávala rekordy tři roky po sobě. Celoživotní prodeje všech Call of Duty her už překonaly celosvětové tržby z kin u Hvězdných Válek i u Pána Prstenů, dvou z největších zábavních značek všech dob," uvedl v tiskové zprávě šéf Activision Blizzardu, Bobby Kotick.

Call of Duty je tak bez ohledu na jakoukoliv přímou i nepřímou konkurenci silnější a větší, než kdy dříve. Překonají celosvětové prodeje Modern Warfare 3 za prvních 24 hodin metu 10 milionů kusů, když jen z Ameriky a Anglie čítají 6,5 milionů kusů?

Další ohromné příjmy pak budou Activisionu plynout z prodeje DLC obsahu a ze služby Call of Duty Elite.

Redemption trailer na Modern Warfare 3.

Read this next