Skip to main content

MS: Halo nebudeme dělat každý rok

Halo 6 pro X360 až v roce 2016?

Šéf Microsoft Studios Phil Spencer řekl, že Halo nebude vycházet podobně jako například Call of Duy, tedy jednou ročně. Nemáme mezi to ale počítat "odbočky" typu Halo: Combat Evolved Anniversary.

Dočkáme se tak za nějakou dobu remaku dalších Halo her? "Mluvili jsme samozřejmě i o remaku Halo 2, ale nemyslím si, že je teď naší strategií předělávat hry z prvního Xboxu," řekl v rozhovoru pro IGN Spencer.

Microsoft nikdy nechtěl dělat tradiční Halo hry jednou ročně, ale zároveň chtěl mít Halo tituly na pultech každý rok, vzhledem k vysokým prodejům. V roce 2007 tak vyšlo Halo 3, v roce 2009 Halo Wars a Halo: ODST a loni poslední Halo hra od Bungie, Halo: Reach.

Letos v listopadu pak vyjde remake prvního dílu Halo: Combat Evolved Anniversary a příští rok plnohodnotné pokračování hlavní série, Halo 4.

Pokud tedy budou hry z hlavní série vycházet jednou za dva roky, je zajímavé podívat se zpátky na tiskovou konferenci Microsoftu z letošní E3 - Don Mattrick na ní totiž řekl, že Halo 4 je "začátek nové trilogie pro Xbox 360." Pokud tedy Halo 4 vyjde příští rok, bude pak Halo 5 v roce 2014 a Halo 6 v roce 2016? A stále pro Xbox 360, jak Mattrick zcela jasně uvedl?

Halo 4 teaser.

Read this next