If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Že by Halo 4 na PC?

Možná to zase taková fantasmagorie není.

Představte si, že by někomu ve vedení Microsoftu hráblo a rozhodl by se souběžně s xboxovou verzí uvést Halo 4 i pro osobní počítače. Fantasmagorie? Možná ani zase taková ne. Potřebuje něčím pořádným hráče donutit k přechodu na nový operační systém Windows 8, který by samozřejmě byl tím jediným, na čem by hra běžela. Nebo by speciální konverze Halo 4 teoreticky mohla vzniknout pro nový tablet Surface, aby nabízel něco exkluzivního, co iPad nemá. A na Xboxu 360 si stejně všichni nové Halo koupí tak nějak automaticky, takže by to jeho odbyt nijak neohrozilo. Inu, kdyby byl Microsoft chytrý, dalo by se v tomto směru ledacos podniknout...

Těmto a podobným úvahám dal podnět právě Microsoft, když na jeho online obchodu PC Gaming Store nahodil zvláštní upoutávku. Ve žluté reklamě na výkonné počítače pro hardcore hráče je vyobrazen notebook a z jeho obrazovky zcela jasně vykukuje postava Master Chiefa ze série Halo.

Co to má znamenat, ví pouze Microsoft. Než nějaký skrytý náznak příchodu Halo 4 na PC to však spíš naznačuje nekompetentnost grafika, který si asi naplno neuvědomil, že použitím ikonického hrdiny k nalákání pozornosti návštěvníků může spustit neopodstatněné spekulace. Posledním PC dílem Halo byla dvojka, tehdy neslavně vyžadující Windows Vista.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments