Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová sezóna Vodafone MČR PUBG nabídne přes 200 000 Kč

Čím bude speciální tento ročník?

Battle royale hra PUBG patří mezi tradiční tituly českého šampionátu v počítačových hrách. Ani aktuální ročník nebude výjimkou. Letos se šestnáct nejlepších týmů utká ve Vodafone PLAYzone Areně o titul od 18. do 20. listopadu. Otevřené kvalifikace na finále ale právě začínají. Kromě titulu českého mistra celky také zabojují o zvýšenou finanční odměnu. Ta letos dosáhne 210 000 Kč.

Poslední vyhrává. Tímto heslem se řídí týmy, které spolu soupeří na neustále se zmenšující se mapě. Žánr battle royale patří v esportu stále mezi ty nejpopulárnější a své zastoupení bude mít tradičně i na MČR. Mezi nejznámější battle royale hry patří i PUBG: Battlegrounds, kde o konečném výsledku rozhodne kombinace počtu eliminací soupeře a délka, po kterou přežije alespoň jeden člen týmu. PUBG se na programu MČR objevuje již popáté a spolu se střílečkou Counter-Strike: Global Offensive a karetním titulem Hearthstone patří mezi největší stálice nejprestižnějšího česko-slovenského esportového turnaje.

„Divácky atraktivní PUBG má na Vodafone MČR své pevné místo již několik let. Letošní ročník ale bude speciální v tom, že se finále poprvé odehraje v nově otevřené Vodafone PLAYzone Areně. Zde budou mít hráči k dispozici nejenom podporu publika, ale také jsme zde exkluzivně nainstalovali superrychlý a stabilní internet. Občas u některých slyšíme známé výmluvy, že rozhodl lag či štěstí – my si ale můžeme být jistí, že vítězem se stane ten opravdu nejlepší tým,“ říká Barbora Kožíšková, Head of Brand Communication ze společnosti Vodafone.

Dříve než se pozornost upne k závěrečnému finále, proběhnou turnajové série, ve kterých si týmy rozdělí body dle umístění. Z nich následně vzejde nejlepší šestnáctka. „Je jedno, zda si budete chtít jen tak zahrát, nebo se chystáte vybojovat zlatou medaili. Šanci bude mít každý. PUBG má v Česku skvělou komunitu, takže si MČR určitě užijí všichni zúčastnění. Po loňském online turnaji se navíc finále opět odehraje před živým publikem, takže se hráči i diváci mohou těšit na perfektní atmosféru,“ říká Magdaléna Havlíková, hlavní organizátorka Vodafone MČR PUBG.

Nejdůležitější zápasy sezony budou vysílány na Twitch kanále PLAYzoneCZ, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v HbbTV aplikaci televizních stanic Prima. Titulárním partnerem se pro letošní rok stal mobilní operátor Vodafone. Dalšími partnery jsou výrobce herních periferií HyperX, značka herních zařízení Predator a síť restaurací KFC.

Read this next