Skip to main content

Nová prodejní akce Xbox One X v ČR je stará

PUBG už šlo získat dávno.

Od domácí pobočky Microsoftu nám dnes dorazila zvláštní tisková zpráva, která jako by se zapomněla v čase. Oznamuje v ní novou prodejní akci na Xbox One X, která je přitom ve skutečnosti stará, když nenabízí lautr nic nového.

"Pokud jste ještě neměli možnost zapojit se do ultimátní battle royale bitvy, máme tu pro vás speciální nabídku. Pouze u vybraných prodejců získáte při koupi nové konzole Xbox One X digitální kopii hry PlayerUnknown's Battlegrounds zdarma. Akce poběží od 26. června do 8. července nebo do vyprodání zásob," praví se v ní.

PUBG v Early Access přitom bylo možné ke konzoli získat už od prosince 2017, takže moc nerozumíme tomu, proč vlastně tato akce na začátku prázdnin vznikla?

Ani cena konzole se oproti dřívějšku nijak nezměnila, stále stojí necelých 13 tisíc korun (Alza.cz), což je o dost více než konkurenční, byť méně výkonná PS4 Pro.

Jediný smysl, který nás v této souvislosti napadá, je to, zda snad Microsoft nechce naposledy připomenout exkluzivitu PUBG, než se možná brzy dostane i na PlayStation 4? Nebo že by snad šlo o jakousi reakci na prudce klesající počty hráčů PUBG, viz statistiky, dle nichž hra na PC od ledna přišla o polovinu hráčů (začátkem roku mělo špičku 3,2 milionu hráčů naráz, nyní už "jen" 1,7 milionu). Jiným eventuálním vysvětlením je přidání mapy Miramar do xboxové verze...

"Jenom na Xbox One si můžete užít ty nejlepší hry minulosti, přítomnosti i budoucnosti včetně exkluzivního konzolového titulu PlayerUnknown's Battlegrounds. Xbox One X, v prodeji za odhadovanou maloobchodní cenu 12 999 Kč je nejvýkonnější herní konzolí, na které si užijete ty nejlepší konzolové verze her minulosti, současnosti i budoucnosti. Majitelé kromě přístupu ke všem exkluzivním službám pro platformu Xbox jako Zpětná kompatibilita, Xbox Live, Xbox Game Pass a Xbox Play Anywhere získají i přístup k rozsáhlé knihovně her, ve které najdete více než 1300 titulů a přes 220 exkluzivních titulů," praví MS ve zmíněné tiskovce.

Alespoň zde přihazujeme oficiální sestřih z xboxových oznámení z E3, který jste možná ještě neviděli:

Watch on YouTube

Read this next