If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový světový rekord v proběhnutí Elden Ring má 49 minut

+ výběr zajímavých modifikací.

Je to pár dnů, co jsme referovali o dokončení hry za dvě a půl hodiny. To rychle padlo, protože se objevil ještě šikovnější a výrazně rychlejší hráč.

Distortion2 dokázal projít celý Elden Ring za pouhých 49 minut a 29 vteřin, což je nový světový rekord.

A zřejmě to není definitivní čas, protože se tak stalo na první pokus, který asi bude později ještě vyšperkován a snížen na dobu okolo 40 minut, pokud někdy příště optimalizuje svou trasu a nezemře.

Speedrun to byl v kategorii "Any%", což značí, že jde o přesun od začátku hry do konce bez ohledu na to, kolik z ní je dokončeno. Autor tak mohl přeskočit některé runy pro dostání se do města, či využít různé chybyve hře. Ve výsledku tak bojoval pouze se čtyřmi bossy, což je úctyhodné.

Předešlým rekordem, k němuž došlo o den dříve, bylo 59 minut a 38 vteřin od známé figury na Souls scéně, kterou je LilAggy:

Za úvodní dva týdny od vydání Elden Ring se také objevilo pár dalších užitečných modifikací.

Tato odstraňuje automatické recentrování kamery, které někoho přivádí k šílenství, a raději vsadit na standardní ovládání myší. Nutností je Mod Loader.

Jiný mod přidal neoficiální Photo mód (pro neomezený pohyb a rotaci kamery, včetně pauzy či vyššího rozhledu) a také dovoluje odstranit efekt Chromatic Aberration.

Za pozornost stojí také Elden Ring LOD Restored mod, jehož účelem je obnovení úrovně detailů, stínování a dalších prvků, aby to více odpovídalo tomu, co ze hry bylo ukázáno v trailerech před vydáním. Vše je v tuto chvíli ve zkušební fázi, takže může dojít k propadům ve výkonu. Nutností je také vypnout online režim, abyste se vyvarovali banu.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments