Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový světový rekord v proběhnutí Elden Ring má 49 minut

+ výběr zajímavých modifikací.

Je to pár dnů, co jsme referovali o dokončení hry za dvě a půl hodiny. To rychle padlo, protože se objevil ještě šikovnější a výrazně rychlejší hráč.

Distortion2 dokázal projít celý Elden Ring za pouhých 49 minut a 29 vteřin, což je nový světový rekord.

A zřejmě to není definitivní čas, protože se tak stalo na první pokus, který asi bude později ještě vyšperkován a snížen na dobu okolo 40 minut, pokud někdy příště optimalizuje svou trasu a nezemře.

Speedrun to byl v kategorii "Any%", což značí, že jde o přesun od začátku hry do konce bez ohledu na to, kolik z ní je dokončeno. Autor tak mohl přeskočit některé runy pro dostání se do města, či využít různé chybyve hře. Ve výsledku tak bojoval pouze se čtyřmi bossy, což je úctyhodné.

Watch on YouTube

Předešlým rekordem, k němuž došlo o den dříve, bylo 59 minut a 38 vteřin od známé figury na Souls scéně, kterou je LilAggy:

Watch on YouTube

Za úvodní dva týdny od vydání Elden Ring se také objevilo pár dalších užitečných modifikací.

Tato odstraňuje automatické recentrování kamery, které někoho přivádí k šílenství, a raději vsadit na standardní ovládání myší. Nutností je Mod Loader.

Jiný mod přidal neoficiální Photo mód (pro neomezený pohyb a rotaci kamery, včetně pauzy či vyššího rozhledu) a také dovoluje odstranit efekt Chromatic Aberration.

Za pozornost stojí také Elden Ring LOD Restored mod, jehož účelem je obnovení úrovně detailů, stínování a dalších prvků, aby to více odpovídalo tomu, co ze hry bylo ukázáno v trailerech před vydáním. Vše je v tuto chvíli ve zkušební fázi, takže může dojít k propadům ve výkonu. Nutností je také vypnout online režim, abyste se vyvarovali banu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments