If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obrat s Gran Turismo 7: Dubnové aktualizace přinesou větší odměny hráčům

A kompenzace za výpadek.

Aura, která provází PlayStation exkluzivní závody v posledních pár týdnech, nebyla vůbec dobrá. Když pro nějakou hru musejí vzniknout neoficiální prográmky, které zajišťují tzv. farmaření, tzn. odjetí závodů bez jakéhokoli přičinění hráče, aby se tak získaly pomalu přibývající herní kredity (a nepřímé nucení hráčů k mikrotransakcím), není to v pořádku.

Slova s vysvětlením od šéfa studia nepomohla a kritiku od komunity i kvůli dvoudenní nefunkčnosti nezastavila, takže někdo z nejvyšších míst nejspíš musel zasáhnout a zavelet k obratu oficiální politiky v tom, co se hráčům a fanouškům doposud nelíbilo. To o gratulaci k platinové trofeji byla jen drobnost.

Polyphony Digital tedy koncem týdne oznámili, že Gran Turismo 7 v příštích aktualizacích vylepší, aby bylo více odměňující pro hráče. Dojde prý k opětovnému vybalancování celé herní ekonomiky.

Producent Kazunori Yamauchi se znovu omluvil také za výpadek. Vykompenzují ho darováním milionu herních kreditů každému, kdo se do GT7 aspoň jednou přihlásí nejpozději do 25. dubna, aby si o ně požádal.

Příští patch přicházející někdy v dubnu přinese celou řadu změn.

Vedle těch větších odměn za odjetí závodů to bude také přidání nových úkolů s vyšším ohodnocením, i zvýšení výskytu použitých a legendárních aut během celé doby hraní.

Také se navýší horní limit nevyplacených kreditů v herních peněženkách z 20 milionů na 100 milionů.

A co mnohé potěší možná nejvíce - vývojáři z Polyphony Digital do budoucna slíbili připravit jakési virtuální tržiště, aby v něm hráči mohli prodat svá auta, podobně jako to fungovalo v předešlé hře Gran Turismo Sport, ale v základním GT7 tato funkce bohužel chyběla.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Gran Turismo 7

PS4, PS5

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments