Skip to main content

Odklad Atlas Fallen z května na srpen

+ dojmy redaktorů z testování.

Německé studio Deck13 působilo zpočátku sebevědomě, co se týče už 16. května pro písečné akční RPG.

Ovšem nyní muselo přiznat, že Atlas Fallen nestíhá, a tak muselo sáhnout po odkladu o čtvrt roku na 10. srpna 2023:

"Naším cílem bylo vždy vytvoření pamětihodného zážitku v unikátním prostředí, s vzrušující hratelností a plnohodnotnou podporou co-opu. Rozhodli jsme se hře dát trochu více času, abychom mohli hráčům dodat co nejlepší možnou verzi."

Zpoždění je prý nezbytné, bez něj se to prostě neobejde. Na další informace si tedy musíme počkat až do začátku léta. Tvůrci děkují za porozumění a trpělivost, jelikož se už blíží cílové rovince.

Čeští novináři měli možnost vyzkoušet Atlas Fallen. Připravované akční RPG od německého studia Deck13 Interactive, které předtím vytvořilo sci-fi sérii The Surge, hráli zhruba dvě hodiny. Ponořili se do jedné úvodní úrovně a prověřili své schopnosti v souboji s jedním bossem.

„Prostředí je líbivé, napůl snové a svým neotřelým písečným stylem kouzlí nevšední atmosféru. Tu se octnete v obklopení mlčenlivých svědků pádu dávných měst, když z dun stoupají trosky zapomenutých věží, tu se projdete lesíkem, co z posledních sil bojuje s pustinou, a nakonec se podíváte třeba do mimořádně působivé katedrály, kterou pomalu, ale s nezastavitelnou jistotou polyká poušť,“ libuje si nad písečným prostředím Jan Slavík z GAMES.cz.

„Stěžejní částí téhle hry jsou souboje. V nich využijete jak superschopností rukavice, tak sekery a čepele umístěné na biči, které lze přehazovat jako hlavní a vedlejší zbraň. Ovládání je pak velmi snadné, jelikož se nabízí běžný a silný útok, speciálky na cooldown a ultimátka na nabití. Zkrátka klasické hack’n’slashové mechaniky,“ ocenil hru Tomáš Rosa na Vortexu.

„Menším šokem pro mě bylo, jak Atlas Fallen zachází s nepřáteli. Na začátku jsem se setkal s poměrně běžným druhém písečného monstra, které nebyl větší problém zabít. Pak však hra přišla s dalšími protivníky, kteří nejen, že mají jiné a daleko zákeřnější útoky, ale také dokážou vyvolávat nepřátele a zážitek vám znepříjemnit vyskakováním z písku nebo útokem ze vzduchu. Na ty nejsilnější typy budete muset útočit strategicky a zaměřovat se na jejich slabá místa,“ byl překvapen Václav Šourek z INDIANa.

„Tentokrát nám do hledáčku padly písečné duny akčního RPG Atlas Fallen. Ostré špičky skal trčící ze země, písek zastoupený tak hojně, že se i přesýpacím hodinám potí sklo a nepropustné bouře přesouvající písčité kopce údolím. Jednoduše ideální destinace, kam poslat milovanou tchyni za její celoživotní přínos rodinné pohodě,“ popisuje hru Lukáš Urban ze SCORE.

Read this next