If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně: Elden Ring překonal 12 milionu kusů

PC verze byla tou nejžádanější v Evropě.

Bandai Namco před okamžikem, uprostřed noci z úterý na středu (dopoledne japonského času), konečně přišli s oficiálními čísly v chlubící se tiskové zprávě. Dorazila krátce po souhrnu mnoha rekordů z minulých dnů.

A jsou ještě vyšší, než se dosud odhadovalo: Elden Ring se dosud prodalo více než 12 milionu kusů!

Jedná se o údaj mezi dnem vydání do 14. března (součet krabicovek a digitálek celosvětově), který bude ještě ve zbytku března a později nepochybně dále narůstat. Čili odhad SteamSpy z minulého týdne, hovořící o 10 milionech kusů, se zase tolik nepletl.

Máme tedy černé na bílém potvrzeno, že se jedná o jedno z nejvíce úspěšných RPG všech dob.

Pro lepší pochopení, o jaký úspěch jde: Dark Souls 3, předešlému podobnému dílu od From Software, trvalo dlouhé čtyři roky, než dosáhlo 10 milionu kusů.

Pouze v Japonsku se prodalo více než milion kusů této novinky a prezident studia i ředitel vývojářů Hidetaka Miyazaki výsledky komentoval následovně: "Je neuvěřitelné sledovat, kolik lidí Elden Ring hraje. Rád bych jim proto vyjádřil poděkování od srdce od celého autorského týmu. Děkujeme za vaši podporu".

Prezident vydavatele k tomu dodal, že na hru padlo hodně úsilí, takže ještě překonala vysoká očekávání fanoušků po celém světě. V obdobném stylu hodlají rozšiřovat sílu značky i mimo herní svět, aby se dostala do každodenního života všech lidí.

Vše navazuje na nedávná data z Evropy za únor, podle nichž byla nejžádanější PC verze, která zařídila 44 procent všech kusů. Další byly PS5 verze s 27 procenty, xboxové verze s 16 procenty a PS4 verze s 13 procenty.

Jinak šlo o největší novou značku od roku 2016, kdy se objevilo The Division, byť to neslo v názvu Toma Clancyho, což nepochybně pomohlo. Elden Ring byl nejvíce populární hrou v celé Evropě kromě Německa, kde zvítězil Pokémon Legends: Arceus.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments