If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně potvrzeno The Last of Us Part 1 Remake i pro PC, trailer

Detaily, edice, obrázky, srovnání.

Nejdůležitější oznámení ze Summer Game Fest si nechala sama Sony uniknout pár hodin předem z jejího obchodu PlayStation Direct, čímž se též potvrdily včerejší spekulace. Přesto jsme se dozvěděli i řadu novinek o této survival sérii, jejíž druhého dílu se za dva roky prodalo přes 10 milionu kusů.

Předně: The Last of Us 1 remake vyjde pro PlayStation 5 dne 2. září 2022 a krátce poté opravdu i pro PC. Po Spider-Manovi tedy další zásadní konverze dřívější exkluzivity PlayStation. Cenovka PS5 verze je stanovena na 70 eur.

Trailer v plné kvalitě:

Jak řekl Neil Druckmann, bude to definitivní verze PS3 hry, kterou už předtím jednou remasterovali na PS4, určená i pro nové hráče na počítačích a PS5. Má být blíže jejich originální vizi díky silnějšímu hardwaru PS5 a využití původních dat z motion-capture, což předtím nešlo.

Předěláno prý bylo úplně vše od základů, včetně modelů, tváří a zabudovaného datadisku Left Behind (nikoli MP mód Fractions), ale řídil to stejný umělecký ředitel. Krom toho se máme těšit na chod v 60fps, novou umělou inteligenci, vychytanější boje, nové animační systémy, přesnější detaily, hezčí efekty atd. Zkrátka něco jako ve dvojce, ale s mladší Ellie a bez změn obsahu, s modernizovanou hratelností, vylepšeným ovládáním a širší přístupností.

Oficiální srovnávací obrázky jsou na PS Blogu, krom standardní edice bude ještě Firefly edice (ta jen na obchodu Sony) a digitální deluxe edice s bonusy za 90 eur.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Last of Us Part I

PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments