If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čínský šéf HTC zmínil Left 4 Dead 3 pro VR

+ UPDATE o popření od Valve.

Původní článek 20:00 - Valve trápí nedostatek kusů headsetu Valve Index a doufají, že do březnového uvedení Half-Life: Alyx ho nějak zažehnají.

Regionální ředitel HTC v Číně mezitím vyzradil, že i další jejich slavná série se má údajně dočkat pokračování určeného jen pro virtuální realitu.

Alvin Wang Graylin na Twitteru totiž zveřejnil slajdy ze své prezentace na podporu VR zařízení Vive. Uvádí tam L4D3, čili zkratku pro ještě neohlášený Left 4 Dead 3 od Valve.

Tato zombie akce má dle jeho názoru společně s návratem Half-Life zařídit, že se o VR začnou zajímat více jak hráči, tak velká studia zaměřená na AAA tituly.

L4D3 má dle zástupce HTC vyjít ještě ve 2020. Pokud by se to naplnilo, jistě se zařadí mezi hlavní trendy tohoto roku, že Valve agilně nutí fanoušky svých sérií do virtuální reality.

O tomto pokračování se spekuluje už deset let, ale měli jsme tu jen obrázky ze zrušeného projektu, falešný teaser a hacknutý Facebook jednoho z tvůrců. Navíc autoři původní hry z Turtle Rock již dělají duchovního nástupce Back 4 Blood pro Warner Bros.

UPDATE 21:30 - Valve pro asijské IGN vše popřeli:

"Zahlédli jsme v uplynulých měsících řadu spekulací. Letmo jsme před pár lety zkoumali některé příležitosti Left 4 Dead pro nextgen, ale nyní absolutně na ničem souvisejícím s Left 4 Dead nepracujeme, ani jsme tak nečinili minulé roky. Je zjevné, že někteří lidé se baví vytvářením dezinformací, aby to rozvášnilo komunitu a média. Bohužel pro tuto chvíli platí, že na nové hře L4D nepracujeme."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Left 4 Dead 2

Xbox 360, PC, Mac

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments