Skip to main content

PC konverze Horizon Zero Dawn v únoru, tvrdí ruský blogger

Jak je to pravděpodobné?

Anton Logvinov přišel se spekulací, že jedna z největších PS4 exkluzivit posledních let by údajně měla již brzy vyjít i pro PC.

Horizon: Zero Dawn má pro počítače být venku prý už v únoru 2020 a oficiální oznámení má být na spadnutí.

Tento ruský blogger se v minulosti nepletl, když predikoval PC port Death Stranding, ačkoli u něj to bylo snadno uhodnutelné i dříve oficiálně naznačené. Média proto věnují tomuto drbu velkou pozornost, jako by šlo o realitu.

Ale že by Sony uvolnila pro další platformu svou first-party hru od vlastního studia Guerrila?

Byl by to precedens, protože něco takového se ještě nestalo. Na rozdíl od Xbox One mají majitelé PlayStation jistotu, že ty nejlepší hry typu Gran Turismo, Spider-Man, God of War, Uncharted či The Last of Us prostě člověk jinde ani později nenajde a že jejich investice do konzole nebyla zbytečná.

Z tohoto pohledu se to tedy jeví krajně nepravděpodobně, ale na druhou stranu existují argumenty, proč tomu věřit lze.

Watch on YouTube

Dříve zažité pořádky okolo PS4 a PS3 exkluzivit zbouraly tři interaktivní filmy od Quantic Dream, které nečekaně letos vyšly na počítače.

Ostatně i Sony přiznala, že hodlá některé své hry vydat i pro PC, ale tím spíš myslela okrajové žánry či málo prodávané kousky, ne bestseller s mnoha miliony kusů na kontě.

Je tu také určitá souvislost s mezigeneračním přechodem na PlayStation 5: pokud by se nyní potají dělal remaster Horizon pro PS5, pak by byla po technické stránce hračka souběžně udělat PC verzi.

Ta by mohla z pohledu výrobce sloužit jako taková fajn propagace před téměř jistým pokračováním Horizon pro PS5, když by přitáhla k universu spoustu dosud nepolíbených lidí. PS4 verze je už navíc tři roky stará, kdo ji chtěl, tak ji už má, a potenciál se vyčerpává s bundlem k PS4 během Black Friday.

Ruský blogger s kontakty na studia blízká Sony také zaslechl, že prý dostala instrukce, aby při vývoji myslela na případný PC port v budoucnu. I to by svědčilo o možné změně politiky.

Z těchto důvodů se spíš přikláníme k názoru, že port Horizon v úvahu možný je. Vzpomenout by se také mělo, že bývalý šéf Guerrila Games nyní řídí celosvětová studia Sony a má v tomto směru velkou moc.

Read this next