If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC port Uncharted je tím nejméně žádaným ze všech od Sony

Kde se stala chyba?

S tímto se dopředu určitě nepočítalo, protože podobné převody minule vždy dost frčely a PCčkáři čekali na konverzi této série mnoho let.

Minulý týden vydaná počítačová verze Uncharted 4 a Uncharted: The Lost Legacy byly těmi nejméně populárními ze všech posledních portů PlayStation exkluzivit od Sony na PC.

Jak ukazují SteamDB, Uncharted: The Legacy of Thieves Collection hrálo ve špice na Steamu naráz jen 11 tisíc lidí.

To je mnohonásobně méně, než kolik jich krátce po premiéře nalákalo Horizon: Zero Dawn, God of War, Spider-Man Remastered a dokonce i Days Gone.

Viníkem může být ne úplně vhodné načasování, když Uncharted zkoušelo oslovit hráče v tu samou dobu, kdy přišly na trh hity Gotham Knights, Plague Tale: Requiem a singleplayerová kampaň Modern Warfare 2 v předběžném přístupu. To vše ve finále přispělo k tomu, že na Steamu nastal nový rekord s 30 miliony aktivních souběžných hráčů o uplynulém víkendu.

Oproti tomu jiné konverze od Sony vylezly spíš v okurkové sezóně, takže se prakticky o ničem jiném nehovořilo.

Jiní nezájem o Uncharted přičítají faktu, že to je až čtvrtý díl, kdy PCčkáři nemají šanci poznat předešlá dobrodružství, která existují stále jen na PlayStation - viz tento článek.

Možným vysvětlením může být i to, že Uncharted 4 se datuje už do roku 2016, čili je tím nejstarším titulem od Sony, co byl na PC převeden.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments