If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Petice za vrácení peněz za Battlefield 2042 má téměř 200 tisíc podpisů

A bývalí tvůrci série ho veřejně kritizují.

Velmi rychle se to rozkřiklo a nyní se blíží do fáze, kdy bude jedna z nejvíce populárních na platformě Change.org.

Petice za umožnění vrácení peněz za Battlefield 2042 (na všech platformách) nasbírala k polovině víkendu téměř 200 tisíc podpisů.

Její signatáři souhlasí s názorem, že EA podvedli zákazníky a mnoha problémům při startu, které titul činily těžko hratelný. Připomínají, že i Steam umožnil refundaci, takže se požaduje, aby to šlo i u konzolových verzí (což by ovšem vyžadovalo speciální domluvu Microsoftu a Sony s výrobcem a není to moc pravděpodobné).

"Herní komunita by neměla tolerovat podvody a zneužití od multimilardových korporací, které pouští do oběhu nedodělané hry a používají klamavou reklamu," uzavírá petice. Její autor už dříve slíbil, že pokud bude více než 50 tisíc podpisů, domluví se s nejlepšími dostupnými právníky na dalších krocích proti DICE a EA.

Ti začátkem měsíce přiznali, že hra je prodejně zklamáním, ale rádi by ji dále vylepšovali a podporovali (například se uvažuje o tzv. měkkém restartu či přechodu na F2P).

Situaci nepomáhají ani nová kritizující vyjádření od tvůrců minulých Battlefieldu, kteří ve studiu už nepracují.

Hlavní designér Battlefield: Bad Company 2, David Goldfarb (nyní The Outsiders a Metal Hellsinger), naprosto nechápe, proč nikdo neřešil kontrolu kvality, proč si někdo myslel, že BF2042 uznává sandboxový zážitek nebo proč se udělalo tolik přešlapů (ačkoli bylo při vývoji i mnoho překážek od vedení firmy).

"Řekněte mi, proč tam nejsou žádné menší mapy pro pěšáky, proč mapy neobsahují žádnou detailní grafiku a proč bitvy ve 128 lidech nijak nezohlednily využití pěchoty?"

Nejlepší by podle něj bylo, pokud by se vyrobil jakýsi zrestartovaný BF2143, přetočil se čas vpřed a získala se zpět reputace značky, která byla svého času vskutku unikátní.

Přizvukuje mu Jaqub Ajmal, producent starších dílů série až do pětky. Je zklamán z týdenních misí, které měly zvýšit oblibu, ale jsou příliš zdlouhavé. Nabídl také řešení, jak to napravit.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments