Skip to main content

Plné Gears of War 3 mohl stáhnout každý

Stačilo použít Google.

Když uteče velká hra díky ukradení přihlašovacích údajů nebo hacknutím, jako u Deus Ex: Invisible War, dá se to ještě pochopit a pak je policejní vyšetřování na místě. Ale pokud k tomu dojde vinou amatérskéhu přístupu PR manažera, je to na okamžitý vyhazov, ukončení smlouvy ze strany Microsoftu a ještě náhradu škody.

Podle NeoGafu se to tak nějak odehrálo u úniku Gears of War 3 před týdnem. Téměř kompletní verze hry totiž byla volně přístupná pro každého na jednom australském serveru pro novináře, který spravovala tamní PR agentura Codify a dávala tam všechny marketingové materiály k X360.

Stačilo prý zadat Gears of War 3 do vyhledávače a mohli jste si soubor stáhnout, aniž byste potřebovali přihlašovací jméno nebo login. Žádné hackování ani nic podobného. Poté, co na tuto anomálii upozornil jeden francouzský vývojář, data s hrou byla ze serveru dodatečně smazána.

Australská PR agentura Codify má každopádně velké štěstí, že tato rozpracovaná verze GoW3 se dá spustit jen na složitě, nevratně upravených konzolích s vlastním operačním systémem, což asi kvůli jedné hře bude riskovat málokdo.

Read this next