Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzena xboxová exkluzivita The Elder Scrolls 6, ale prý není o trestání majitelů PS5

Vysvětlení o šití na míru pro Xbox Game Pass.

Xbox takhle nahoře už dlouho nebyl. Forza Horizon 5 má téměř 7 milionu hráčů, Halo Infinite trhá rekordy hodiny po startu... tak to chtělo ještě více zvětšit sílu okamžiku, usoudit Microsoft.

K příležitosti 20 let oslavy Xboxu a nedávného vypuštění Anniversary edice Skyrimu poskytli Todd Howard a Phil Spencer rozhovor GQ (vedle speciálního streamu Xboxu), kde se samozřejmě zaobírali i budoucností této RPG série.

Znovu tam oficiálně potvrdili, že The Elder Scrolls 6 bude opravdu jen exkluzivitou pro Xbox a PC. A co tedy hráči na PlayStation 5, ti ostrouhají?

"Není to o potrestání lidí, kteří mají jinou konzoli, protože fundamentálně věřím, že všechny platformy mohou růst. Ale aby hra mohla být na Xboxu, chceme tam přinést kompletní balíček, tzn. vše, co máme v rukávu, což se týká i The Elder Scrolls 6."

Watch on YouTube

Ředitel vývojářů ze studia Bethesdy pak zdůraznil, že když hru navrhovali, měli vždy na mysli službu Xbox Game Pass, která prý byla největší změnou v tom směru, jak přemýšlí o designování.

"Game Pass nám otevřel cestu kreativitě, protože dříve jste museli sedět na spoustě porad, kde se řešilo, jestli ta či jiná vlastnost zařídí cílené prodeje hry. Kdežto díky Game Passu tohle už nemusíme absolvovat, abychom se nějak přizpůsobovali tomu, co si lidé budou kupovat. Takhle můžeme nabídnout více druhů herního zážitku, který by si třeba jinou cestou zákazníky nenašel," zmínil Todd Howard.

Vše přichází pár dnů poté, co Bethesda litovala, že nedokáže The Elder Scrolls 6 dodělat rychleji.

Read this next