If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bližší představení Syndicate

Aktualizováno o info z tiskovky + oficiální obrázky.

Aktualizace - na víkendový únik byli donuceni reagovat EA, kteří proto Syndicate dnes odpoledne oznámili oficiální tiskovou zprávou. Hru popisují jako "originální a brutální sci-fi střílečku z pohledu první osoby, zasazenou do nepříliš vzdálené, válkou zmítané budoucnosti". Hráči se ujmou role Milese Kila, posledního prototypu agenta organizace Eurocorp, jenž se pouští do boje plného korupce a pomsty.

"V Syndicate je naším cílem nabídnout akční střílečku moderního střihu dnešním hráčům i fanouškům originálu," uvedl Jeff Gamon, výkonný producent vydavatelství EA Partners. "Příznivci této klasiky poznají ve hře řadu známých zbraní a prostředí, ovšem nyní ve zcela nové podobě. Hra rovněž nabídne samostatný kooperativní mód pro čtyři hráče s misemi z původního titulu."

Děj Syndicate je zasazen do roku 2069 a hráči navštíví temný machiavelistický svět, v němž zkolabovaly všechny formy vlády a o dominanci nad místními trhy bojují mocné syndikáty. Nejbrutálnější boj o hlavní americký trh probíhá mezi třemi největšími megakorporacemi - Eurocorp, Cayman Global a Aspari, o jejichž úmyslech a odhodlání si nikdo nedovoluje pochybovat. Ve světě Syndicate je vše včetně lidí digitálně propojeno a hráči tak nejsou omezeni pouze na boj s klasickými zbraněmi.

Prostřednictvím technologie implantovaného biočipu DART 6 mohou zpomalit tok času a pronikat do okolního digitálního světa s cílem odstranit protivníky pomocí mnoha hackerských metod s možností dalšího vylepšování. Syndicate představuje mix dynamické, futuristické akční střílečky s příběhem, v němž hlavní roli hraje právě možnost hackování prostřednictvím vyspělého čipu v unikátním digitálním světě. EA také potvrdili všechny tři hlavní platformy a začátek roku 2012.

Velké preview na nový Syndicate se objevilo také v časopise PSM3, které vychází koncem tohoto týdne. Podle něj hra vypadá stejně jako jednička, jenom ji uvidíte z pohledu vlastních očí a nikoliv z ptačí perspektivy. Na hře spolupracuje také několik bývalých zaměstnanců Bullfrogu, kteří vytvořili původní Syndicate. Hra nebude jen tupé střílení, ale bude využívat vašich čipových modifikací. Můžete například hacknout elektroniku nepřátel tak, že se začnou zabíjet mezi sebou. Hru text přirovnává k "akci ve stylu Crysis 2, ale ve sci-fi prostředí jako v Mass Effect".

Původní zpráva - už dlouhá léta se mluví o tom, že vývojářská společnost Starbreeze (tvůrci Riddicka nebo The Darkness) pracuje na remaku klasiky všech klasik - Syndicate. Teď se ukázalo, že tomu tak skutečně je. Omylem. Spousta informací se totiž náhle objevila v digitální distribuční službě EA, Origin.

Reboot Syndicate by se měl odehrávat v roce 2069. Svět je pod kontrolou megakorporací známých jako Syndikáty a ty udělají cokoliv, jen aby zlikvidovali veškerou svou konkurenci. Vojáci v této válce korporací se jmenují Agenti, což jsou vysoce ozbrojení jedinci s mnoha modifikacemi podobnými těm v Deus Ex. Příběh napsal Richard Morgan, který stojí i za scénářem ke Crysis 2.

Zatímco původní Syndicate byla propracovaná strategická hra, reboot bude akční střílečka s podobnými prvky, jaké se objevily v Deus Ex. Dojde tedy k podobnému žánrovému posunu, jako v případě remaku X-COM. Součástí hry by mělo být celkem devět misí vycházejících z původní hry.

Reboot bude obsahovat online kooperaci pro až čtyři hráče. Agenti budou mít k dispozici spoustu upgradovatelného arzenálu, stejně tak modifikace pomocí čipů. Díky nim můžete například zpomalit čas, vidět skrze zdi, hackovat elektronická zařízení a podobně.

Venku je už také první sada oficiálních obrázků ve vysokém rozlišení, které navázaly na ty ze švédské edice časopisu Game Reactor. Ten vychází tento týden a mělo by se v něm objevit rozsáhlé odhalení hry.

Starbreeze nyní práci na Syndicate stručně potvrdili a prozradili navíc, že by měla vyjít už "počátkem roku 2012". Na PC, PS3 a X360.

Původní hra vyšla v roce 1993 a pokračování Syndicate Wars pak o tři roky později. Stali jste se šéfem globální vojenské korporace, která má pod palcem vojsko kyborg agentů, kteří plnili vaše příkazy. Vaším cílem bylo zlikvidovat konkurenci v temném, kyberpunkovém světě.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments