Skip to main content

Proč pouze gaučový mulťák Batmana od Telltale?

Pihy na kráse Crowd Play.

Když bylo před týdnem oznámeno Crowd Play, tvářilo se jako revoluční počin, ale postupně vyplouvá na povrch, že to zase takové terno nebude, alespoň zatím...

Multiplayer v adventurním Batmanovi je navržen "jen" pro 12 lidí, nikoli pro společné hraní až 2000 účastníků, jak se předtím na Comic-Conu mylně uvádělo.

A hlavně jde pouze o lokální (gaučovou) záležitost, kdy se všichni dívají na tu samou obrazovku a sedí spolu v jedné místnosti, ideálně 4 - 12 lidí. Žádné hraní přes internet na dálku se bohužel nekoná.

"Ano, můžete si pronajmout celé kino a naplnit ho až po okraj všemi svými přáteli, ale to se asi povede málokomu. Je zkrátka potřeba, aby všichni sledovali jednu obrazovku v tutéž dobu vedle sebe," vysvětlují dnes Telltale na aktualizovaném blogu.

Prý je problémem zpoždění, které nastává ve vysílání přes Twitch, takže skupina hráčů nemůže učinit rozhodnutí v tu samou dobu. Proto s lidmi z Twitch hledají nějaké řešení do budoucna, které by dovolilo streamování. V tuhle chvíli tedy vše chápejte jen jako lokální zábavu.

Dalším zklamáním je, že Crowd Play nebude podporováno ve verzích adventury pro iPhone/iPad/Android. A že verze Batmana pro PS3/X360 jsou odloženy na konec tohoto měsíce, tudíž plnohodnotné budou zítra v den oficiálního vydání jen ty pro PC, PS4, X1 a Mac.

"Věříme, že si přesto tahle funkce své příznivce najde, když se celá rodina s mladými i starými členy sejde, bude hrát společně a budou diskutovat, proč učinili určité rozhodnutí, čímž si budou blíže," pokoušel se výrobce uzavřít blog pozitivně.

Watch on YouTube

Read this next