Skip to main content

První detaily o Batmanovi od Telltale

O čem bude nová adventura?

Na akci SXSW Gaming Expo v Austinu prozradili Telltale první konkrétní informace o jejich adventurní interpretaci Batmana (info). Přestože úvodní epizodu vydají už o letních prázdninách, zatím z ní neměli nic k ukázání.

Hra se bude odehrávat v novém univerzu, který nesouvisí s tím z komiksů či filmů. Silně se bude soustředit na postavu Bruce Wayneho, jaké to vlastně je být v jeho kůži, ponoří se hluboko do jeho mysli. A hlavně na to, jak volby, které uděláte coby Bruce ve dne, ovlivní vaše činy jako Batman v noci při snaze o zlepšení stavu v Gotham City a při konfrontaci s kriminálími živly (jména záporňáků se dozvíme až blíž k vydání).

V určitých situacích si dokonce můžete vybrat, jestli se s nimi vypořádáte v roli Bruceho či zda si nasadíte oblek a zhostíte se s nimi coby Batman.

Některé postavy budou mít úzké osobní vazby s Brucem a jeho soukromým životem, takže vaše rozhodnutí ovlivní jejich životní cestu buď ke zkaženosti či k naopak k napravení se. Příběh se nemá točit kolem širší rodiny (Robin, Nightwing), ale potkáte postavy jako Alfred Pennyworth, Vicki Vale, James Gordon či Renee Montoya.

Na vývoji pracuje stejný tým jako na Tales from Borderlands, natáčení dabingu se prý blíží dokončení. Jinak nám slibuje nové herní mechanismy a vylepšení enginu, který prý bude vizuálně atraktivnější než v minulosti a jeho upgrady budou jak technologické, tak po kreativní stránce. Zatím o tom neznáme konkrétní detaily, ale prý se má čerpat i ze stížností a ohlasů od fanoušků.

Hra bude mít věkové doporučení od 18 let a nechce se snažit o fotorealistickou grafiku, prý se inspiruje díly umělců jako Jim Lee, Greg Capullo či Neal Adams.

Read this next