Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přídavek z Ruska do českých kamionů odložen na neurčito

Vyhozené roky práce SCS Software?

Postoj domácího studia SCS Software vůči válce na Ukrajině a Rusku je všeobecně znám nejen díky charitativnímu balíčku.

Nyní se ocitli v krajně nepříjemné situaci, protože přídavek Heart of Russia do Euro Truck Simulator 2 (oznámení) je velmi blízko dokončení (plánoval se na někdy v letošním roce), ale bylo by příliš kontroverzní ho uvést na trh.

Rozhodli se tedy uložit ho do šuplíku a odložit na neurčito, protože těžko lze v současné době ospravedlnit novou hru o krásách Ruska, když to podniká válečnou invazi do sousední země a útočí na civilní cíle. V budoucnu se pravděpdoobně změní i název DLC, protože Srdce Ruska je příliš emotivní a hru v takovém prostředí nelze úplně oddělit od politiky.

Dokonce i ruský web Cybersport.ru píše, že by vypuštění takového DLC mohlo být nyní považováno za provokaci. Ostatně útokům tvůrci čelili i po charitativním DLC na pomoc Ukrajině.

Śéf SCS Software Pavel Šebor přiznal, že to značně ovlivní hospodářské výsledky firmy, když vlastně roky pracovali na něčem, co není možné vydat nejen teď, ale možná ani v příštích letech, pokud bude Rusko dlouhodobě izolováno od zbytku světa a dosáhne svých záměrů na Ukrajině. Nicméně autoři oblíbených kamionů už mají souběžně rozdělané i další přídavky, krom toho se jim poslední roky mimořádně daří s digitální distribucí ETS2 i American Truck Simulator na Steamu, takže je to nepoloží.

Nápad: Což takhle předělat design a náplň úkolů v rozšíření pro reflektování aktuální situace, aby se hráči osvětovou formou dozvěděli, co se vlastně v Rusku děje, jako je zatýkání demonstrantů proti válce, propaganda v médiích, nedostatek náhradních součástek a zavření poboček předních firem?

Watch on YouTube

Read this next