If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dragon Age 2 oznámeno

První detaily a artworky.

Krátce poté, co americký časopis Game Informer odkryl obálku svého nadcházejícího čísla, kde na 10 stranách představí Dragon Age 2, přispěchali Electronic Arts s oficiálním oznámením tohoto pokračování nejlepšího RPG roku 2010, jehož premiéra prý byla jednou z nejúspěšnějších v 15leté historii studia BioWare a také za 28 let historie existence EA.

V titulu jednoduše nazvaném Dragon Age 2 se vžijeme do role nového hlavního hrdiny Hawka, který se dostane k moci po zdárném přežití Nákazy z původního dějství a na jehož bedrech nyní leží osud lidstva. Legenda o Hawkově vzestupu z původní role chudého uprchlíka je zahalena v oblaku mýtů a zkazek, pramenících z jeho pověsti člověka, jenž dokázal přežít Nákazu a stal se šampiónem Kirkwallu.

Při svém putování narazíte na tunu překvapivých vylepšení, která prý do série vnesou svěží vánek. „V Dragon Age 2 tvoříme nový vstupní bod do světa Dragon Age, ale zároveň v něm zachováváme vše známé a ověřené z původní hry,“ vysvětluje výkonný producent Dragon Age 2 Mark Darrah. „Rozvíjíme prvky, které přinesly obrovský úspěch Dragon Age: Prameny a společně s nimi zavádíme nový dynamický bojový systém (vrhne vás do srdce bitvy, ať už jste mág, pobuda, nebo válečník), vylepšenou grafiku, nový vizuální styl a formu vyprávění toho vůbec nejdůležitějšího – příběhu hry.“

Příběh pokračování se odehrává v rozmezí celých 10 let v jiné části detailně vyrenderovaného světa Ferelden. Vývoj příběhu ovlivníme prostřednictvím vlastních obtížných rozhodnutí, shromažďováním družiny v boji obratných spojenců, získáváním slávy a bohatství a zanecháváním vlastních stop v dějinách. Způsob, jakým budete hru hrát, se podepíše na osudu celého světa, a vše máte sledovat zbrusu novým filmovým podáním.

Podle slov samotného Raye Muzyky z BioWare má dvojka přinést více akce než minule. Vydání Dragon Age 2 dnes bylo upřesněno na březen 2011, a to na platformy PC, PlayStation 3 a Xbox 360. První trailer uvidíme 17. srpna na GamesComu, více časem na oficiální stránce nebo Bio-World.cz.

About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments