If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dragon Age 2 oznámeno

První detaily a artworky.

Krátce poté, co americký časopis Game Informer odkryl obálku svého nadcházejícího čísla, kde na 10 stranách představí Dragon Age 2, přispěchali Electronic Arts s oficiálním oznámením tohoto pokračování nejlepšího RPG roku 2010, jehož premiéra prý byla jednou z nejúspěšnějších v 15leté historii studia BioWare a také za 28 let historie existence EA.

V titulu jednoduše nazvaném Dragon Age 2 se vžijeme do role nového hlavního hrdiny Hawka, který se dostane k moci po zdárném přežití Nákazy z původního dějství a na jehož bedrech nyní leží osud lidstva. Legenda o Hawkově vzestupu z původní role chudého uprchlíka je zahalena v oblaku mýtů a zkazek, pramenících z jeho pověsti člověka, jenž dokázal přežít Nákazu a stal se šampiónem Kirkwallu.

Při svém putování narazíte na tunu překvapivých vylepšení, která prý do série vnesou svěží vánek. „V Dragon Age 2 tvoříme nový vstupní bod do světa Dragon Age, ale zároveň v něm zachováváme vše známé a ověřené z původní hry,“ vysvětluje výkonný producent Dragon Age 2 Mark Darrah. „Rozvíjíme prvky, které přinesly obrovský úspěch Dragon Age: Prameny a společně s nimi zavádíme nový dynamický bojový systém (vrhne vás do srdce bitvy, ať už jste mág, pobuda, nebo válečník), vylepšenou grafiku, nový vizuální styl a formu vyprávění toho vůbec nejdůležitějšího – příběhu hry.“

Příběh pokračování se odehrává v rozmezí celých 10 let v jiné části detailně vyrenderovaného světa Ferelden. Vývoj příběhu ovlivníme prostřednictvím vlastních obtížných rozhodnutí, shromažďováním družiny v boji obratných spojenců, získáváním slávy a bohatství a zanecháváním vlastních stop v dějinách. Způsob, jakým budete hru hrát, se podepíše na osudu celého světa, a vše máte sledovat zbrusu novým filmovým podáním.

Podle slov samotného Raye Muzyky z BioWare má dvojka přinést více akce než minule. Vydání Dragon Age 2 dnes bylo upřesněno na březen 2011, a to na platformy PC, PlayStation 3 a Xbox 360. První trailer uvidíme 17. srpna na GamesComu, více časem na oficiální stránce nebo Bio-World.cz.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Dragon Age II

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments