Skip to main content

První detaily z Rainbow 6 Patriots

Důraz na příběh a jednodušší taktika.

Nového Rainbow 6 Patriots se sice dočkáme až v roce 2013, ale už teď tu máme díky časopisu Game Informer několik menších či větších detailů.

Nepřekvapivě bude v Rainbow 6 Patriots příběh důležitější, než kdy dřív. Hráč se opět vtělí do role elitního člena Rainbow Six týmu, ale během kampaně si zahraje i za člena milice True Patriots. Nově by si hráči měli ústřední postavy příběhu zapamatovat, na rozdíl od zaměnitelných postav z minulých dílů.

Příběh má apelovat hlavně na americké občany a jejich obavy. Až osmdesát procent kampaně by se mělo odehrávat ve známých oblastech jako je Kalifornie, New York, nebo Pebble Beach. Zbylých dvacet procent pak bude za hranicemi.

Chybět nebudou ani tradiční vylepšení nových dílů - výrazně zlepšená umělá inteligence jak protiviníků, tak vašeho týmu. Každý nepřítel už nebude jen tak postávat na svém místečku, ale měl by mít vlastní práci, nebo cíl, kterého chce dosáhnout. Na druhé straně budou vaši parťáci, kteří mají lépe využívat prostředí a chovat se tak nějak samostatněji.

Hra bude mít i lepší animace pro zásah zbraní do různých částí těla - nepřítel tak bude reagovat jinak, když ho střelíte do ramene, nebo do nohy. Značeného zlepšení by se mělo dočkat i ovládání, ale k dispozici bude i staré ovládací schéma z Rainbow Six Vegas.

A taktické možnosti? Ty ve hře také budou, ale jejich ovládání má být výrazně zjednodušeno. Dokonce budete moci používat jen jedno tlačítko, kterým dáte svému týmu povel a ti si pomocí pokročilé AI spočítají, jestli mají dveře vykopnout, hlídat, nebo místnost obejít. Zároveň ale budete moci manageovat celý svůj tým až do detailu - budete například moci zvolit typy granátů u jednotlivých postav.

První trailer z Rainbow 6 Patriots.

Read this next