If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Teroristé používali Rainbow Six: Patriots jako inspiraci pro svržení vlády

Jo, je to dost přitažené za vlasy.

Skupina vojáků ze základny Fort Stewart se rozhodla, že svrhne vládu USA a nastolí nový pořádek. Začali si říkat FEAR (tady žádnou spojitost se stejnojmennou hrou nehledejme) a rekrutovali nové lidi pomocí Rainbow Six: Patriots.

Že ta hra ještě ani nevyšla a nedává to tedy smysl? Inu, je to tak. Podle žalobců používali článek o hře, kde byl lehce nastíněn děj. A ten měl být obžalovaným inspirací.

V Rainbow Six: Patriots bude teroristická organizace nazývaná True Patriots, která se rozhodne ovládnout USA kvůli "ekonomické nerovnosti" obyvatelstva. O základním ději se psalo v jednom preview v herním časopise a šéf skupiny FEAR tento článek předkládal novým členům - pokud s myšlenkami souhlasili, mohli se přidat.

Skupina plánovala bombové útoky a zabíjení lokálních politiků, ale k ničemu z toho se nedostali. Zavraždili totiž jednoho vojáka a jeho přítelkyni, když jim hrozili vyzrazením skupiny. Tím na sebe ale upozornili detektivy a policii a nakonec byli polapení. Teď je čeká velice pravděpodobně trest smrti.

Trailer na Rainbow Six Patriots
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments