Skip to main content

První nadšená recenze DiRT 3

Od začátku bude s podporou DirectX 11.

Official Xbox Magazine má první recenzi na očekávanou závodní hru DiRT 3. Redaktoři z ní jsou nadšení, hra od nich dostala hodnocení 9/10, ale dozvíte se z ní asi tak stokrát méně názorů či objevných informací než z nedávných videí z hraní.

Podle textu má hra "překrásnou grafiku", která je naprosto ohromila, ale není taková, aby rozptylovala. Také si pochvalují upravený fyzikální engine, který se už konečně chová tak, jak by měl. Když se vám ve hře nebude dařit, bude to spíš vašimi špatnými řidičskými schopnostmi, než podivnou fyzikou hry.

DiRTu se prý také povedly noční závody. V textu recenze píší, že "jsou příjemně strašidelné". V DiRT 3 se také vrací splitscreen a podle nich jsou závody u jednoho televizoru "nejzábavnějšími závody pro hru s kamarádem, které jsme kdy hráli".

Codemasters také potvrdili, že DiRT 3 bude využívat DirectX 11. A bude součástí hry hned v základní prodávané verzi, ne jako například u Crysis 2 či Shogun 2 po x měsících. Co je ještě překvapující, Codemasters tvrdí, že některé prvky DirectX 11 budou přítomny na všech platformách - tedy i na konzolích. Využívat k tomu budou možnosti svého enginu EGO, do kterého pár věcí z DirectX 11 přímo implementovali.

DiRT 3 vyjde pro PC, PS3 a X360 koncem května. Konkrétně 24.5.

Read this next