If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Reakce tvůrců Modern Warfare 2 na petici

Čeho přechodem na online službu dosáhnou?

Dnes po poledni jsme informovali o mohutném odporu hráčů proti rozhodnutí Infinity Ward změnit koncept multiplayeru Modern Warfare 2 na PC. Vývojáři v reakci na petice oficiálně prohlásili, že tyto stížnosti berou vážně a nebudou je ignorovat.

Fanoušci argumentují tím, že dedikované multiplayerové servery existují od počátků PC éry. Jsou spolehlivější než vzájemné propojení hráčů s nestabilním internetovým připojením a dají se různými modifikacemi upravovat. Například mod pro diváky, díky kterému sledujete probíhající utkání jenom jako pozorovatel a podobně. Speciální dedikované servery také vytvářejí komunity a hostující server pro multiplayerovou hru si většinou může postavit víceméně kdokoliv.

Na druhou stranu, centralizovaná online služba může lépe fungovat při obraně před podvodníky v multiplayeru. Být snadněji a častěji aktualizovaná. Nebo zaručit, že si online část Modern Warfare 2 zahrají pouze majitelé originálky. A především, taková online služba se dá v budoucnu mnohem snadněji zpoplatnit nebo aspoň částečně monetizovat, např. vnucováním zpoplatněných přídavků nebo speciálních předmětů.

A to je asi to, co může být tím hlavním důvodem, proč se výrobce k tomuto novému řešení multiplayeru rozhodl. Nezapomínejme, že jejich majitelem je Activision Blizzard. Firma, jejíž prezident kdysi dávno vyslovil přání o zpoplatnění multiplayeru Call of Duty, do nějž se denně připojují miliony unikátních hráčů.

A zároveň je to firma, která prosadila absenci podpory LAN hry ve StarCraftu II, aby hráči museli používat Battle.net 2.0. Ke změně stanoviska ji dosud nepřiměla ani petice se stovkami tisíc podpisů. Něco nám říká, že podobně to, navzdory ujištěním výše, dopadne i v případě dedikovaných serverů Modern Warfare 2.

Příležitosti se ihned chopili autoři konkurenční vojenské střílečky Battlefield: Bad Company 2, kteří podporu dedikovaných multiplayerových serverů slíbili do jejich hry obsáhnout. Bad Company 2 vyjde začátkem března a bude velmi podobné Modern Warfare 2, jehož PC verze nakonec vyjde včas, ve stejný den, co konzolové - už 10. listopadu.

Comments