Skip to main content

Remasterovaná kompilace GTA výrazně předčila prodejní očekávání, sleva v ČR

Ale jak si věří výrobce dál s kvalitou? + odbyt série.

Krátce po oficiálním oznámení Grand Theft Auto 6 přichází další pozitivní zprávy týkající se této legendy.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition se prodalo 10 milionů kusů, což výrazně předčilo očekávání Take 2.

Navzdory řadě problémů a kritice hráčů po vydání je tedy tato remasterovaná kompilace nakonec komerčně velice úspěšná.

"Byl to jen osamocený případ potíží, jako tomu bylo v minulosti pouze u pár našich her. Do budoucna zůstáváme zaměřeni na kvalitu a ohledně nadcházejících her si velmi věříme, vždy chceme dodat hráčům co nejlepší možnou kvalitu," řekl CEO Strauss Zelnick zejména s ohledem na v půlce března vycházející porty GTA5 pro PlayStation 5 a Xbox Series.

Uznal, že remastery vyšly s některými nedostatky, ale mnoho z nich už bylo vyřešeno a další opravy jsou již na cestě, aneb je si dobře vědom, že ještě mají práci k dodělání.

Grand Theft Auto 5 má aktuálně odbyt 160 milionu kusů (pro srovnání, je to více než celé série Assassins Creed, Final Fantasy a Resident Evil). Prý pokořilo tržby miliardy dolarů v krabicovkách rychleji než jakýkoli jiný titul v zábavním průmyslu. Za poslední čtvrtletí přibylo 5 milionu dalších kusů. Celá série GTA je momentálně na celoživotních 370 milionech kusů.

Remastery tří starších dílů jinak byly tento týden v ČR zlevněny: z 1599 Kč na 1149 Kč.

Na Xzone šlo dolu také konzolové GTA5 v Premium edici a to z 999 Kč na 549 Kč.

Read this next