Skip to main content

Rockstar poprvé oficiálně potvrdil Grand Theft Auto 6

Jaké s ním má záměry?

Něco takového se rozhodně nečekalo, obzvlášť ne nyní, a nezapadá to do dosavadního stylu komunikace studia. Ale nacházíme se v době mohutných akvizic a konsolidace trhu, takže pokud někdo pošilhává po koupi, je dobré mu dát na vědomí, co se kutí, čímž může výrazně stoupnout hodnota firmy či celého obchodu.

Rockstar vůbec poprvé oficiálně oznámil, že připravuje Grand Theft Auto 6. Zatím tedy není jasné, že se bude takto jmenovat, mluvil neurčitě jen o "příštím dílu" GTA.

"S potěšením vám můžeme potvrdit, že další pokračování série GTA je nyní v aktivní fázi vývoje. Více vám povíme, jakmile to bude možné a hra bude připravena, takže zůstaňte naladěni a sledujte Rockstar Newswire".

Ilustrační obrázek z GTA5

Tvůrci dodali, že navzdory bezprecedentní trvanlivosti Grand Theft Auto 5 se jich spousta lidí ptá, co bude dál. Děkují za veškerou podporu od fanoušků a nemohou se prý dočkat, až s vámi nakročí do budoucnosti.

"Tak jako s každým naším projektem, na němž děláme, se snažíme o výrazný posuň laťky oproti tomu, co jsme vyrobili minule," vysvětlili jejich záměry.

Tweet Rockstaru nasbíral přes víkend více než půl milionu lajků na Twitteru, takže i když jsme se nedozvěděli nic konkrétního, lidé jsou očividně i se stručnou zprávou velice spokojeni.

Skončilo tak totiž mnoho let četných spekulací a drbů, například o údajném zmítání GTA6 ve vývojovém pekle, o směřování do Miami, což odporovalo dřívější šuškandě o Jižní Americe a více městech, každopádně vydání je ještě mnoho let daleko, navzdory fiskálnímu plánu Take 2, kteří čekali nějaké velké tržby v letech 2023 až 2024.

Rockstar také vyvrátil drby ohledně portu GTA5 pro současné konzole a ujistil, že 15. březen platí coby datum PlayStation 5 a Xbox Series verzí. Hráči budou moci přenést svůj postup příběhem z PS4 a Xbox One při využití jednorázového nástroje pro převod, což platí i pro postavy v GTA Online, chtějí-li s nimi hrát na aktuálních konzolích.

Read this next