Skip to main content

Returnal zlevněno rychleji než minulé PS5 exkluzivity

Složitá situace.

Být exkluzivitou pro PlayStation 5 není jednoduché, když stále panuje situace, že konzole není volně k sehnání, a nejspíš se na tom nic nezmění ani v příštích měsících.

Může tedy klidně jít o kritiky velmi oceňovanou záležitost, která má i některé nextgen prvky, leč velikost potenciálního publika je prostě omezena.

Sony i proto byla nyní nucena přecenit krabicovou verzi Returnal, která vyšla teprve 30. dubna letošního roku, jedná tedy se pouze o půldruhého měsíce starou záležitost.

Namísto původních 70 dolarů je nyní k sehnání v amerických řetězcích jako Amazon či BestBuy jen za 50 dolarů.

Digitálka na PlayStation Store si přitom stále drží původní cenovou hladinu (majitelé konzole bez mechaniky tak nemají na výběr) a též u nás stojí pořád 1999 Kč.

Analytici si všimli, že Returnal šlo s cenou dolu mnohem rychleji než předešlé PS5 tituly jako Demons Souls remake či Spider-Man Miles Morales.

UPDATE - zlevněno bylo v USA i Sackboy: A Big Adventure a to pouze na 30 dolarů (včetně upgradu z PS4 na PS5), stejně jako Spider-Man Miles Morales: Ultimate Launch Edition (PS5) na 50 dolarů (samostatné rozšíření, bez základní hry, spadlo na 40 dolarů). Za 50 dolarů tam seženou i Demons Souls remake.

Read this next