Skip to main content

Shrnutí známek Modern Warfare 3 ze světa

Průměr zatím překonává Battlefield 3.

Krátce po naší pondělní recenzi vylezly další názory na Modern Warfare 3 všude ve světě. A protože každý magazín, který něco znamená, už svůj verdikt dávno vyřkl, pojďme se podívat, jak si hra vede tři dny po uvedení i do českých obchodů.

Známky ve světě padají vysoké, avšak nejsou na té úplně nejvyšší hladině, které sbíraly kupříkladu Batman: Arkham City nebo Uncharted 3. Čili žádné přemnožení "desíteček", spíš devítečky nebo okolo, a padlo dokonce i pár osmiček.

Vybereme-li jen ty nejrespektovanější specializovaná média, 9/10 si Modern Warfare 3 odneslo od Game Informeru, IGN, CVG, německého Eurogameru, Edge, OPM UK, GameTrailers, VideoGameru či Joystiqu. Překvapilo 95% od jindy velice přísného Destructoidu. Za všechny citujme verdikt od EDGE: "Explozivní akce v konzistetních 60fps, nulová prodleva u ovládání, robustní multiplayer a strhující završení série".

Méně (8/10) se hra líbila britskému Eurogameru, GiantBombu nebo GameSpotu, který však jako jediný zápor uvádí multiplayer bez inovací a chválí singleplayerovou kampaň, pestré a vyzývavé Spec Ops mise i kompetitivní hru.

Na MetaCritic má v tuto chvíli nejčastěji recenzovaná a nejprodávanější xboxová verze MW3 průměrné hodnocení 89% ze 47 recenzí. Oproti tomu Battlefield 3 pro X360 tam má nyní průměr 84% ze 48 recenzí, ačkoli toto srovnání samozřejmě zkreslují úlety v hodnocení od úplně neznámých webů. Přesto s tím nic nezmůžou ani tisíce odpůrců Call of Duty, kteří svou kritikou zaplavili uživatelské recenze Metacritic (nyní průměr 26%).

P.S. práce na videorecenzi PC verze jsou v plném proudu, měla by být hotova za pár dnů.

Nové porovnání plynulosti konzolových verzí MW3

Read this next