Skip to main content

Slib, že Diablo 4 nebude obsahovat loot boxy ani placené upgrady

+ čtvrtletní aktualizace.

Pravidelná čtvrtletní aktualizace stavu vývoje Diablo 4 se dotkla citlivého tématu, kterým jsou po kontroverzní, byť komerčně veleúspěšné odnoži Diablo Immortal mikrotransakce a různé podobné praktiky.

Blizzard tam slíbil, že když půjde o hru za plnou cenu, nebudou tam žádné loot boxy ani tzv. "pay-to-win" prvky.

Hráči Diablo 4 si sice mohou zakoupit různé Premium Battle Passy a kosmetické záležitosti v zabudovaném herním obchodu, ale žádný z nich vám nepřinese větší sílu vaší postavy při hraní.

Důležité je, že tyto placené věci, jako třeba skiny, si budete moci alternativně odemknout i běžným hraním. Čili nepůjde o exkluzivity, které by byly sehnatelné jen za peníze.

"Kosmetika vám poskytne více možností, jak si upravit vzhled vaší postavy. Ale nic z toho, co bude nabízeno na herním obchodě, vám nezařídí přímé či nepřímé výhody v hratelnosti Diablo 4. Tyto věci mohou vizuálně vypadat jako velmi silná výzbroj a podobně, ale nic z toho nemá takové statistiky při hraní," ujistila Kegan Clark, šéfka produktu hry.

Dodatečný obsah do Diablo 4 bude zajišťován "armádou vývojářů". Budou řešit jak vylepšování zážitku, tak nové vlastnosti, jako další úkoly, nepřátele, předměty či události. Sezóny ve hře budou řešeny po vzoru Diablo 3, čili začnete novou sezónu s novou postavou, aniž byste měli k dispozici jakékoli předměty či zlaťáky z dřívějška, byť vaše původní postavy zůstanou přístupné přes "Eternal Realm".

"Je pro nás důležité, aby hráči viděli, že se Diablo 4 mění smysluplným způsobem. Každá sezóna bude mít svou význačnou herní vlastnost a sérii úkolů, které přinesou nové výzvy, tajemství a možnosti pro vylevelování vašeho hrdiny," dodal další z šéfů vývoje, Joe Piepiora.

Read this next