If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co se v červnu prodávalo na Xzone?

Vítěz je jasný, ale co další příčky?

V červnu začalo být pořádné horko nejen venku, ale i u herních PC a konzolí. V pekelném Diablu jsme se po dlouhých 11 letech vydali po stopách matky démonů Lilith. Oproti minulosti to tentokrát Blizzard zvládl se ctí a launch proběhl hladce. Červen byl také měsícem Pána prstenů. Překvapivě ale žádného nového filmu, seriálu nebo hry. Svět Středozemě se totiž spojil s karetní hrou Magic: The Gathering a vznikl jeden z největších hitů léta.

Červnový žebříček ovládlo dlouho očekávané Diablo IV. Pekelné RPG, které vyšlo stylově 6. 6., se udrželo na špičce po celý červen a neohrozil ho ani přírůstek další populární série Final Fantasy XVI. Na pomyslné bronzové příčce skončila loňská PlayStation exkluzivita, oceňovaný God of War: Ragnarök, která hráče a hráčky nalákala akční cenou pod tisíc korun. Slevová akce se do TOP 10 promítla i na dalších pozicích, kdy se mezi nejprodávanější hry dostaly tituly Horizon: Forbidden West, GTA: The Trilogy – The Definitive Edition a Death Stranding. Čtvrté místo ulovila květnová novinka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Konzolový žebříček po květnovém kralování Nintenda opět obsadil PlayStation 5, který se díky slevě poprvé dostal pod hranici 12 tisíc korun. Do první pětice se pak kromě stále populárního Switche podíval i Xbox Series X

Populární a do posledního kusu opět vyprodaný diablovský pohár s Lilith slavil mezi fanoušky úspěch i v červnu, kdy se vyšvihl z třetího na první místo merchandisového žebříčku. Do spousty herních knihoven pak přibyla Kniha The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, oficiální průvodce nejnovějšího Linkova dobrodružství. Velký zájem byl také o obrovskou krabici Leviathan, která byla vydána v rámci 10. edice Warhammer 40 000.

Magic: The Gathering ani po 30 letech neztrácí nic na své oblíbenosti. S novou sadou Tales of the Middle Earth ze světa Pána prstenů se však známé karetní hře povedl obrovský majstrštyk. „Tvůrci do balíčků vložili kartu slavného Jednoho prstenu opravdu v jednom jediném kusu a vznikl tak obří hon na prsten. Ten skončil teprve před pár dny a nabídky na odkoupení karty se nyní pohybují až v milionech eur,“ popisuje vzniklou mánii Jakub Jandík, Xzone specialista na karetní hry. Edice se prodává neuvěřitelným tempem a hraní Magiců je na tom lépe, než kdy jindy.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments