If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: Hry na upgradované PS4 budou o dost hezčí

Nové drobky pro BBC.

Zatímco Microsoft na nic nečekal a podrobněji přiblížil obě nové chystané konzole Xbox One, Sony na to šla opatrněji a na ranní E3 konferenci se této oblasti vůbec nevěnovala, protože prý čeká, až toho bude více k ukázání. Zatím vše pouští jen po malých dávkách v rozhovorech pro přední světová média, jako dnes v BBC, se kterou promluvil Andrew House:

"Musím vypíchnout, že co se týče věrnosti grafiky, nabídne nová high-endová verze PlayStation 4 o dost hezčí hry než v minulosti."

Podle šéfa Sony Interactive Entertainment nastává příležitost pro upuštění od tradičního dlouhého konzolového cyklu, kdy konzole zůstávají pořád stejné po dobu šesti až osmi let. Jedním dechem ovšem znovu dodal, že přezdívaný Neo model PS4 bude jen doplněním současné nabídky, nikoli náhražkou za starou PS4.

Specifikace upgradované PS4 oficiálně stále neznáme, ale dle kolegů z Digital Foundry by Neo měla být přibližně o 40 procent pomalejší než Xbox One Scorpio. Ten dorazí koncem 2017, zatímco PS4 Neo má být venku letos na podzim.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments