Skip to main content

Sony koupila tvůrce inFamous

Sony má už 16 vlastních herních studií.

Studio Sucker Punch dnes oznámilo, že jej koupila Sony. Sucker Punch se tak nově přidali k dalším patnácti vývojářským studiím, které Sony vlastní.

Pokud jste tedy doufali, že by se mohl nějaký případný další díl inFamous objevit na Xboxu 360 či na PC, můžete přestat. Teď už o exkluzivitě pro PlayStation nebude pochyb a všechny budoucí hry od Sucker Punch budou exkluzivní právě pro PlayStation.

O studio mělo zájem i několik jiných firem, ale Sucker Punch si prý se sony sedli natolik do oka, až z toho byla koupě, jak informuje VG247.

Sony si tak přivlastnila kvalitní studio, které by teoreticky mohlo udělat to, co nedávno Insomniac. Insomniac také vytvářeli hry exkluzivně pro platformy od Sony, ale nedávno se trhli, domluvili se s EA a jejich nadcházející hra Ovestrike už vyjde na víc platforem.

Sucker Punch mají na svědomí například Sly Cooper a inFamous. Jejich poslední hrou bylo právě inFamous 2, které vyšlo na začátku června letošního roku a sklidilo vřelé přijetí jak od kritiků, tak od hráčů.

Read this next