Skip to main content

Nabobtnalý Zaklínač 2 pro X360 má přesný termín

Co vše do konverze přibude? +nové obrázky a intro.

Společnost CD Projekt RED upřesnila, že xboxová verze jejich oceňované PC RPG hry Zaklínač 2: Vrahové králů (recenze 9/10, videorecenze) dorazí do obchodů přesně dne 17. dubna 2012 a to i do těch domácích. Během tiskové konference pořádané ve Varšavě představili zástupci studia část obsahu, který byl do konverze hry přidán.

Herní doba příběhu byla prodloužena o tři hodiny přidáním nových úkolů a lokací. Strhující zápletka Zaklínače 2 je nyní ještě spletitější, jelikož do hry přibyly tři nové důležité postavy, díky kterým jsou mocenské boje o vládu v Severních královstvích mnohem intenzivnější. Mezi další vylepšení hry se řadí uživatelské rozhraní, které bylo předěláno kvůli ovládání na Xbox 360. Zaměřování nepřátel, kamera i systém ovládání hráči poskytnou plnou kontrolu nad postavou zaklínače během dynamických a taktických soubojů, kterých je hra plná. Vedle toho do hry přibude plno nových filmečků.

"Verze na Xbox 360 je kompletní adaptací hry na novou platformu; kód jsme přepsali, takže hra na konzolích vypadá a chová se naprosto přirozeně. Nejnovější verze Zaklínače 2 byla v mnoha směrech rozšířena a někteří experti se domnívají, že jde o jednu z nejlépe vypadajících her, která kdy na konzolích vyšla," řekl Adam Badowski, ředitel studia CD Projekt RED.

"Ti, kteří vlastní hru na PC, jistě rádi uvítají, že si budou moci veškerý dodatečný obsah z X360 zdarma stáhnout. A na druhou stranu, verze na Xbox 360 bude obsahovat všechna DLC a vylepšení, která pro PC verzi Zaklínače 2 dosud vyšla (včetně režimu 'Aréna' a nového tutoriálu z updatu 2.0)," dodal Badowski.

Xboxová verze Zaklínače 2 s lokalizací v podobě českých titulků bude dostupná pouze na českém a slovenském trhu. Ve hře jinak najdete také anglické texty spolu s anglickým dabingem. Konverze bude běžně stát 1199,- Kč nebo 49 eur, ale na Xzone je předobjednávka za 999 Kč.

CD Projekt také představil úžasné nové renderované intro, které režíroval Tomasz Baginski, držitel ceny BAFTA a nominace na Oscara. Můžete se na něj podívat exkluzivně na GameTrailers nebo níže:

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Read this next